Jump to content


Τι μάρκα μνήμης??


pontium

Recommended Posts

Παίδες,

Έχω ένα laptop HP Pavilion dvr5000(ή dv5000,δεν θυμάμαι) και θέλω να πάρω μια ram 1gb.Το laptop αυτό δέχεται SO-DIMM DDR333.’κουσα ότι δεν είναι συμβατό με ορισμένες μάρκες......Με ποιές είναι εντέλη??Στο manual δεν λέει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική που ακολουθώ είναι να πάω στη Viking (www.vikingcomponents.com) και να την αφήσω να μου προτείνει μνήμη ανάλογα με το laptop που ενδιαφέρομαι.

Από εκεί και πέρα μπορείς να τις βρεις και amazon.co.uk ώστε να μην πληρώσεις τελωνείο. Συνήθως μου έρχονται 30-40% φθηνότερα από το να πάρω από την αντιπροσωπεία την "προτεινόμενη" που συνήθως είναι viking με αυτοκόλλητο HP, DELL, κλπ...

Όσο για την εγγύηση, αν πάθει κάτι, απλά βγάζεις το so-dimm πριν τους το πας... :)

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα fax στην info quest που είναι αντιπρόσωπος της HP για μια 1gb και μου έβγαλε ένα μανίκι των 270 το μνημάκι.Επίσης η ΗΡ έχει ως συμβατές μνήμες μόνο αυτές απότι μου είπαν στο τηλέφωνο.Έχει το e-shop μια corsair στα 145 στα ίδια γιγα και δεν ξέρω τι να κάνω

Μάλλον θα το δώσω και θα πάρω κανα Macbook αποτι φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.