Jump to content



Νέες TFT EIZO S2411W/S2111W


Πριονέτο

Recommended Posts

Οι νέες Εizo S2411W/2111W

θα είναι διαθέσιμες στην Ιαπωνία από αρχές δεκεμβρίου στα 1200/800$ αντίστοιχα.Ευρώπη αναμένονται τον Φεβρουάριο.

Τα νέα χαρακτηριστικά σε σχέση με τις S2410W/S2110W είναι η μείωση του χρόνου απόκρισης της 24" στα 6ms από 8ms, η χρήση δυναμικού κοντραστ(3000:1) και η υποστήριξη HDCP.

Χαράς ευαγγέλιο για τους φανατικούς της Eizo.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το "χαράς ευαγγέλιο" αφού ήδη με τα 8ms & overdrive δεν αντιμετωπίζω το παραμικρό και η ποιότητα εικόνας/χρωμάτων είναι στα ίδια επίπεδα με την Eizo CRT που είχα :T:

Πιστεύω ότι περισσότερο μαρκετίστικο κόλπο είναι για τους αδαείς, παρά κάτι που έχει διαφορά στην πράξη ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 11:26]

Δεν ξέρω για το "χαράς ευαγγέλιο" αφού ήδη με τα 8ms & overdrive δεν αντιμετωπίζω το παραμικρό και η ποιότητα εικόνας/χρωμάτων είναι στα ίδια επίπεδα με την Eizo CRT που είχα :T:

Πιστεύω ότι περισσότερο μαρκετίστικο κόλπο είναι για τους αδαείς, παρά κάτι που έχει διαφορά στην πράξη ;)

Αν και θα μπορούσα να συμφωνήσω για το overdrive το dynamic contrast που είδαμε και στην NEC 20WGX2 κάνει πραγματικά δουλειά και η υποστήριξη HDCP είναι πολύ σημαντική για όσους θέλουν να βλέπουν HD ταινίες στην οθόνη τους.

Είμαι περίεργος πάντως να μάθω τί πάνελ έχει η 24αρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 12:02]

H Eizo αυτή την εποχή συνεργάζεται με τη Samsung όσον αφορά στα panels. Οπότε λογικά αυτό θα έχει. Για τα ηλεκτρονικά όμως, backlight κλπ, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο ;)

Νομίζω η παλιά 24αρα έχει LTM240M1 πάνελ(PVA) ενώ η καινούργια LTM240M2(S-PVA).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.