Jump to content


RESTART!HELP


adok13

Recommended Posts

Kαλησπέρα φίλοι μου.Eχω το εξής πρόβλημα και χρειάζομαι τη βοήθεια σας.Tο pc μου μετά από κάποια ώρα όχι συγκεκριμένη

μου κάνει restart.Το πρόβλημα δεν είναι στις θερμοκρασίες το έχω ελεγξει.Επισης για να καταλάβετε,όταν τα windows φορτώνουν (στο σημείο οπού γεμίζει η μπάρα)κάποια στιγμή κολάι για δυο-τρία δευτερόλεπτα κάνει ένα μακρύ μπιπ,και μετά συνεχίζει κανονικα.Το μπιπ έρχεται από τα ηχεία κ όχι απτό mobo.

Celeron 2,4

Sdram 256

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα στρεσάροντας το PC σου με ένα μετροπρόγραμμα.

Κατέβασε το S&M από τα tools στην κεντρική του thelab.gr και τρέξε το.

Επίσης, κατέβασε το memtest, κάψ'το σε ένα CD και κάνε boot με αυτό για να ελέγξεις τις μνήμες σου.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει αυτο αλλα τιποτα.windows xp εχω.

Επισης στο bios εχω κανει disable την επιλογη για να κανει

αυτοματο shutdown o υπολογιστης σε καποιεσ θερμοκρασιες.

μηπως ξερει να μου πει καποιος ποιες ειναι οι ανωτατες λογικες θερμοκρασιεσ

της cpu του σκληρου και του case;επισης να σας πω οτι το case μου δεν εχει ανεμιστηρακι.

θα του βαλω ενα μπροστα και κατω.θελω να ρωτησω η φορα που θα πρεπει να εχει,ειναι απο

εξω προς τα μεσα ωστε να φερνει κρυο αερα στο case;

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις ένα μπροστά και ένα πίσω. Το μπροστά να βάζει μέσα στο κουτί και το πίσω να βγάζει.

Τα μετροπρογράμματα τα χρησιμοποίησες? Μπορεί να μην σου φαίνονται συγκεκριμμένα, αλλά στην ουσία θα σου δείξουν ποιο κομμάτι hardware ευθύνεται για τα restarts.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησα το S&M φιλε μου.την cashe 1 της cpu την ολοκληρωσε,

οταν εφτασε στην cashe2 μετα απο λιγο εκανε restart.

βασικα δεν ειχα χρονο να ψαξω το προγραμμα καλα και δεν ξερω τι να συμπερανω απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.