Jump to content



Aporia gia new pc


GoMaR

Recommended Posts

Λοιπον σκεφτομαι να αγορασω ενα μηχανημα.

1) 6400

2) Supertalent 800 apo plaisio

3) GB Ds4

4) 8800GTX

οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

a)Αν σηκωνει το τροφοδοτικο μου που εχω κ αν χρειαζεται τπτ αλλο απο καλωδια.

B)οι μνημες κανουν 300Ε.Με ενδιαφερει τουλαχιστον στα 8*400.Δεν μπορω να βρω με λιγοτερα λεφτα μνημες που να τρεχουν στα 667 κ να πηγαινουν πανω απο 800+ η θα ειναι στα ιδια λεφτα? Η με αυτο τον συνδιασμο θα χτυπησω παραπανω απο 400*8?

c)ειμαι με αερα κ οχι wc

d)εχω IDE HDD.Η μητρικη δινει εναν controller gia IDE.Σκεφτομαι να παρω εναν pci ide controller για να χωσω το dvd κ στο IDE της mobo να βαλω τους δισκους.Υπαρχει καλυτερη λυση;

e)Αν κοτσαρω το ανεμηστηρακι της global win cak 88t που θα δουλευει στις 4000rpm,δεν θα ειναι καλυτερα απο το default του 6400?

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι κυριως οι μνημες.Θα θελα να βρω τον καλυτερο φθηνοτερο συνδιασμο μνημων ωστε να μην τα σκασω μια κ καλη.Ειμαι σιγουρος οτι με περισσοτερο ψαξιμο μπορω να βρω συγκεκριμενες μνημε που να πηγαινουν.

Thnx a lot

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο το εψαξα περισσοτερο και μετα απο συζητηση , αποφασησα να μην παρω απο τωρα την 8800GTX αλλα να παρω μια μεταχειρισμενη 6600GT , να στησω το μηχανηματακι , να δουλεψει καλα ( να μην αλλαξω και απο τωρα τροφοδοτικο ) και μετα απο καιρο να προχωρησω σε αγορα vga.

Που ξερεις; Μπορει το R600 να λεει πιο πολλα απο την 8800GTX ;)

Link to comment
Share on other sites

:T: :T: :T: Σωστοτατος ετσι και αλλιως σε κανα δυο μηνες ποιος

ξερει με ποσες καινουργιες υλοποιησεις θα μας εχουν βομβαρδιση

ξανα R600 8900 8600 σε ολες της μορφες και για ολα τα βαλαντια!!!

Link to comment
Share on other sites

τις καινουργιες υλοποιησεις μην τις παρομοιαζεται με βομβες....αλλα σαν τρενο!

Απλα εσεις διαλεξτε ποιο 8α παρετε...

Κοινως....αν κυνηγουσαμε ολοι το τελειο pc...θα ειχαμε μεινει με το πρωτο μας..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.