Jump to content



Που είναι οι γλώσες? οεο!?!


Daffy

Recommended Posts

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.. Έκανα clean install τα windows και μετά έβαλα τους drivers που χρειαζόταν για το σύσταημά μου και κάποια προγράμματα που χρειαζόμουνα άμεσα.. Στη συνέχεια και τελείως ξαφνικά, εξαφανίστηκε από την μπάρα που βρίσκεται κάτω, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ, η περιοχή με τις γλώσσες. Εκτός από αυτό όμως,όταν δουλεύω κάποια προγράμματα ή όταν είμαι στο ίντερνετ, δεν μπορώ να αλλάξω την γλώσσα γραφής. Ούτε το alt+shift πιάνει.. Τι μπορώ να κάνω για να επαναφέρω την language bar? Έχω μία υποψία ότι ίσως, καταλάθος ή δεν ξέρω κι εγώ τι, απενεργοποίησα την language bar.. Τι λέτε εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να σου πω την αλήθεια το έκανα κι εγώ.. Το μόνο που κατάφερα ήταν να εμφανίσω την language bar στην επιφάνεια εργασίας, χωρίς να μπορώ να την τοποθετήσω στην μπάρα που βρίσκεται κάτω. Με δεξί κλικ->Toolbars και να επιλέξω την language bar δεν κάνει τίποτα.. Κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη πίκρα αυτό το πρόβλημα παίδες. Μου συμβαίνει κι εμένα ασταμάτητα και έκανα χτες το βράδι φορμάτ.

Αυτό που συνήθως βοηθάει είναι να κλείσω το ctfmon από τον task manager και να το ξαναξεκινήσω.

Πάντως να σημειωθεί ότι το πρόβλημα διατρανώθηκε από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ SP2 . Όσο ήμουν με το 1 το πρόβλημα άρχιζε μετά τις 5 μέρες uptime

Link to comment
Share on other sites

φιλε κανε δεξι κλικ στη task bar και ενεργοποιησε τη γραμμη γλωσσας και μετα κανε αυτο που σου λεω :p

ή αμα ειναι on τοτε βγαλτο κ ξαναβαλτο :p

_______________OffTopic__________________________________________

Αρχική απάντηση από nickstamat [Χθες, στις 23:10]

gskhgkhsdgde5.th.jpg

Παραλιγο να με πεισεις οτι ειχες ελληνικα vista αλλα το ειδα :p :P :p :P

Link to comment
Share on other sites

Guyz επιδιμια επεσε??

Παρουσιαστηκε και σε εμενα αυτο το προβλημα οταν εγκατεστησα στο Αυτοπατσερ του οκτομβ και του νοεμβριου.

ΕΔΙΤ

Τωρα δεν μπορω να γραψω Αγγλικα...ΛΟΛ

:whistling:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν δουλευει ο συνδιασμος Αλτ+Σιφτ...καταφερα να εμφανισω την γραμμη γλωσσας αλλα βγενει στην γραμμη καταστασης καθε παραθυρου και δεν με αφηνει να την βαλλω στην γραμμη εργασιων..

Ελεος..

Κανενας τροπος να βγαλλω της ρυθμισεις του αυτοπατσερ για την ρετζιστρι?Το εβγαλα αλλα δεν εγινε κατι...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Ρε παλικάρια, δοκιμάστε να περάσετε όλα τα τελευταία updates με το Autopatcher, κάντε και κανα virus scan στο σύστημα ΜΠΑΣ ΚΑΙ...

Αλλιώς δεν παίζει άλλη λύση, αφού και ο γκούγκλης δε βρίσκει τπτ...

Link to comment
Share on other sites

To Autopatcher κανει την δουλεια.Εχει μια επιλογη που βγαζει την γραμμη γλωσσας.

Εχω βαλλει Jul full/Sept update/oct update κανει τα ιδια.

Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει τροπος να φυγουν οι ρυθμισεις.

Ουτε με unistall.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To Αutopatcher φταίει. Μου το κάνει και μένα η μόνη λύση που βρήκα είναι να επιλέξετε να εμφανίζεται η γραμμή γλώσσας στην επιφάνεια εργασίας.

Απο το autopather υποψιάζομαι αυτά τα πρόσθετα tweaks που έχει για ασφάλεια και ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.