Jump to content



Επιλογη Τροφοδοτικου


vazelos

Recommended Posts

Μην κοιτατε μονο ποσα Ampere δινουν στα 12 βολτ αλλα και το πως τα δινουν.

Ως γνωστον καθε τροφοδοτικο οταν φτανει στα ορια του , ( που ειναι πολυ λιγοτερα απ αυτα που γραφουν ) βγαζει τρομακτικο ripple.

Ripple δεν ονομαζουμε την διακιμανση τασεως απο ηρεμια σε φορτιο αλλα την εναλασωμενη συνηστωσα που "ταξιδευει" μαζι με την 12αρα αλλα και με τις υπολοιπες τασεις.

Οσο πιο πολυ περιθωριο εχεις κι αναλογα με την ποιοτητα του τροφοδοτικου τοσο λιγοτερο κινδυνευεις απο αυτο τον παραγοντα που ειναι ουτως η αλλως αναποφευκτος.

Γι αυτο προτεινω κατι σ επαρκεια και οσο το δυνατον καλυτερη κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

κατι που δεν δοκιμασες στο δικο σου thread ...:p

Θα σε κυνηγαω σημερα...:hehe:

Οσο για το silverstone το "χειροτερο" που υπαρχει παει καλυτερα στο τομεα αυτο απο τα ενερμαξ..που επισης δεν πανε ασχημα..

Και μιλαμε για ripple στα ορια...οσο αναφορα τα silverstone...δεν ειναι θεμα αντοχης..

(ειναι δλδ ...απλα εκεινα ανταπεξερχονται μεχρι το τελευταιο amperaki..και μερικα ισως ακομα και πιο περα...)

edit

επισης και το TT750 που προταθηκε στην προηουμενη σελιδα τα παει μια χαρα...

δεν λεω οτι ειναι και ενερμαξ...αλλα για 120€ προσφερει περισσοτερα (με το τροπο που εννοεις) απο αρκετα αλλα τροφοδοτικα..Δεν ειναι μονο τα 60αμπ..που εχει..και απο αυτα θελω μονο τα 40-50 προσωπικα να βγαινουν απροσκοπτα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε NTG,

Λες ν ανεφερα πουθενα καποια μαρκα και να μην το θυμαμαι?

Λες να ειπα πουθενα "χειροτερο"?

Λες να κατηγορησα καποιο επαινωντας καποιο αλλο?

Λες μετα τα 44 μου να αρχιζω να τα χανω τοσο?

Λες αγαπητε μου να εισαι τοσο πολεμιος των Enermax ,που κι εγω μπορει να ειμαι , και ταυτοχρονα σ αλλα σημεια να τα προτεινεις βροντοφωνοντας ? http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=33254

Λες να διαλεξες να μας τρελανεις?

Δικαιωμα σου....!!!

Link to comment
Share on other sites

:D

Δεν ειμαι πολεμιος των ενερμαξ.

Το αντιθετο μαλιστα..Σε μερικες κατηγοριες μονο ενερμαξ υπαρχει.

Με ενοχλει η λογικη (και αυτο σχολιαζω στο thread σου) .."οποιος θελει τροφοδοτικο να παει να παρει το galaxy το 1000αρη που μαμει και δερνει".

Υπαρχουν πολλοι (σχεδον αμετρητοι) που δεν χρειαζονται τετοιο (1000αρη)τροφοδοτικο.

Αν ξερω τι απαιτησεις εχει ο αλλος θα του προτεινω το αναλογο τροφοδοτικο.

Αν παλι πιστευει οτι μονο με 1000αρη θα βρει την υγεια του τοτε και παλι οκ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.