Jump to content



Λίγη Βοήθεια εδω πέρα????


Μάπας

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από papakos

το link του e-shop ειναι παντελως λαθος.

Αν ειναι 1950ΧΤ θα ειχε μνημες GDDR4 και θα ηταν λιγο πιο ακριβη , αρα μηπως ειναι οτι και στην φωτογραφια δηλαδη 1900ΧΤ ?

Οσο για το πλαισιο την καρτα την εχει.

Η χ1950χτ με 256 ΜΒ και οχι 512 ειναι με πιο ψηλα ρολογια στις μνημες και εχει ddr3 στα 900Μηζ(1800)

Πυρηνας στα 625Μηζ ..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά λοιπόν η σύνθεση μετά απο τα σχόλια σας είναι η εξής:

untitledpz3.jpg

με την saphire x1950xt από τους ακατανόμαστους και μια οθόνη

LG 1952

LG 1970

δεν έχω καταλήξει ακόμα.Η Iyama έχει εγγύηση 5 pixel οπότε στο καλό γιατι δεν γουσταρω να έχω 3-4 pixel και να παρακαλάω για άλλο ένα.Ακόμα κάποια πράγματα που πρέπει να ξέρετε είναι ότι δέν έχω τροφοδοτικό εκτός αυτού που έχει το τουρβο κουτί του πλαισίου το οποίο είναι 400-420.

Επίσης δέν έχω ψύχτρες πέρα από αυτες που έχει απο μόνο του.Οπότε γιαυτό και θέλω τον 6600 γιατί άν τον κάνω ο/c θα είναι λίγο να μήν ζοριστεί.Οπότε η αγορά του 6300 με ο/c γαμάτο και αγορά της 8800 αποκλείεται.Τώρα για μητρική έβαλα την asus

γιατί απλά δεν χέρω οπότε αφου το λέτε θα ισχύει οτι είναι καλύτερη.Χμμ τι αλλο?Α οι μνήμες είναι 667ΜΗΖ.Η καρτούλα πρέπει να είναι καλή δεν ξέρω την έχω συμπαθήσει :p

EDIT:

Ξέχασα να ρωτήσω στις wide οθόνες ξέρω οτι σε desktop kai multimedia μετράει όμως κάπου πήρε το αυτί μου οτι σε μερικά παιχνίδια κάνει stretch το οποίο δέν πρεπει να στέκει αφου εσύ διαλέγεις την ανάλυση.Δηλαδή σε wide με 1024χ768 ανάλυση απλά σου βγάζει μαύρα κομμάτια στα πλάγια έτσι?Τι λέτε wide αξίζει?Τον κωδικό παραγγελίας για την κάρτα ευχαρίστως θα τον δεχόμουν και ευχαριστω αν τελικά καταλήξουμε σε αυτή τη κάρτα( λέω καταλήξουμε γιατι απο σάς εξαρτάται πια σας εχω εμπιστοσύνη ρε μπαγάσες:inlove: ).

Link to comment
Share on other sites

Αφού πας για overclocking καλύτερα δώσε 60 ευρώ ακόμα και πάρε το asus P5B Dlx

Την κάρτα μην την πάρεις με τίποτα από x-shop

σου μιλάει παθών και μαθών

δεν μπορείς να φανταστείς πόσο

"μ@λ@κ@ς" θα νιώσεις σε περίπτωση που σου πάθει κάτι

ή ακόμα χειρότερα την ανοίξεις και δεν παίζει,

χωρίς παρεξήγηση αλλά έχοντας δώσει

στους συγκεκριμένους πάνω από 5000 ευρώπουλα

σε ένα χρόνο και με έχουν 40 λεπτά στην αναμονή στο

τηλέφωνο να συνεννοηθώ με το σέρβις

και 3 εβδομάδες για να βγάλω άκρη και να τους πείσω

να το δουν εγώ έτσι ένιωσα.

Προσωπικά από εμένα δεν πρόκειται να

ξαναδούν ούτε δεκάρα!!!

Όσον αφορά την κάρτα γιτί δεν χτυπάς

αυτή?αυτή

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.