Jump to content


Νεο συστημα - αποψεις???


iced1416003254

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά: Εχω το παρακάτω συστημα και σκευτομαι να κάνω μια αναβάθμιση μεχρι 250Ε.

1)2600+ barton

2)MSI K7n2delta

3)1G DDR400

5)9600pro

Σκετομαι να αγοράσω:

1)Assus A8N32-SLI Deluxe (πλαισιο 100Ε)

2)3700+ 1Μ cache 75E χωρις ψυκτρα

3)Κρατάω τις μνημες που εχω ηδη..

4)Ποια ψυκτρα λέτε να αγοράσω - και καλη για μελλοντικο o/c και φτηνη?????

Γενικά θα δώ διαφορά? Ξερω οτι ειναι πολυ καλο αυτο το MB, αληθευει?

Βασικά την αναβάθμιση την κάνω μιας και θελω να ασχοληθω με παιχνιδια λογω του pci-ex

και να κάνω αργοτερα raid (exei 6 sata και με βολευει πολυ). Γενικά θα το κρατησω αρκετά, τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Ξεχαστηκα, καρτα γραφικών θα εχω προσωρινα Χ800ΧΤ pci-ex και αργοτερα θα παω σε 1950pro καινουρια ή κάποια αλλη μεταχειρισμένη.

Γιατι δεν θα βρω στο πλαισιο την M/B? Μη μου λετε τετοια

Link to comment
Share on other sites

αφου υπαρχει vga,μπορεις να βρεις ενα cpu 939+motherboard μεταχειρισμενα και να κανεις τη δουλεια σου ανετα κ οικονομικα..

βλεπω μια asus AN8 sli στις πωλησεις..για ριξε και εκει καμια ματια..ολο και κατι θα βρεις..

Link to comment
Share on other sites

+1 για διπύρηνο και από μένα λόγω μελλόντικής υποστήριξης. Κοίταξε να κόψεις κανα 20άρικο από το board και συμπλήρωσε για opteron 165 ή χ2 4200 ή χ2 4600 . (4400 και 4800 είναι πολύ δυσεύρετοι).

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να κάνεις αξιοπρεπή αγορά με Ε6300, φθηνή μητρική, κανά dimm-άκι (το άλλο αργότερα) και μεταχειρισμένη κάρτα γραφικών...Κάνε search για παρόμοια threads!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η αναβάθμιση προχωράει.... Εχω παραγγείλει απο Πλαισιο το asus a8n32 deluxe και σε καμια εβδομάδα θα πάρω τον 3700+ ή κανα 4000+. Οταν ευκαιρησω θα βάλω αλλο 1γιγα ραμ και μια 1950pro και θα τελειωσει η υπόθεση για τρια χρονακια υποθετω

Σε δυπύρηνο δεν πάω γιατι κοροιδευω τον εαυτο μου και την τσεπη μου... Ουτε το software τους υποστηρίζει ουτε και θα τους υποστηρίζει στο κοντινό μέλλον, πρεπει να περάσει πολύς καιρός οπως και με τα 64bit

Οταν θα υποστηρίζονται οι 2πυρηνοι 100% θα εχουν βγει 45 πυρηνοι:laughing: :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.