Jump to content



ο pentium2 ειναι καταληλος για dvd burning?


tolis861416003225

Recommended Posts

Να συμφωνήσω, καλύτερα όχι το Nero, τρώει ένα κάρο ram...

Αν το θες σώνει και καλά βέβαια θα αναγκαστείς να βάλεις έκδοση 6 το λιγότερο γιατί οι προηγούμενες δεν υποστηρίζουν dvd-burning :TD:

Ρίξε μια ματιά πιό κάτω, έχει διάφορα freewares. Ειδικότερα το FinalBurner, φαίνεται υποσχόμενο...

http://www.thefreecountry.com/utilities/dvdcdburning.shtml

Link to comment
Share on other sites

εντιποσιακος ο final οντως....μπραβο του αμα τα κανει ολα αυτα καλα πραγματικα μπραβο....ειναι δωρεαν και καιει μεχρι και blue-ray..... αλλα λεει win2000 και πανω...του παπου θα του βαλω 98....(βασικα αρχικα θα δοκιμασω αμα τρεχει τα ubuntu 6.10 αν οχι τοτε τα 98 αλλα και τα ubuntu να κρατησω αν δε μπορει ο παππους να γραψει dvd το ιδιο θα ειναι....)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλεις 98, πιο γρήγορα και αξιόπιστα θα πηγαίνει με τα 2000. Ακόμα και σε pentium 133 τα 2000 δούλευα και το μηχάνημα πήγαινε γρηγορότερα σε σχέση με τα 98. Επίσης έχε υπόψη σου ότι όλο και περισσότερα προγράμματα απαιτούνε πυρήνα NT για να τρέξουν οπότε... Απλά κλείσε ότι τρέχει απο πίσω, μπορείς επίσης να ψάξεις και για services που δεν χρειάζονται και να τα κλείσεις, έτσι και μνήμη απελευθερώνεις και πιο καλά θα πηγαίνει

Υ.Γ. Το nero παίζει με DVD απο την 5 κόμμα κάτι

Link to comment
Share on other sites

λες για τα 2000 ε?....βασικα εχει απαιτησεις οχι πολυ πανω απο αυτες των 98 και συμαντικα κατω απο αυτες των xp.....ε θα δοκιμασω στο κατω κατω...ολα τα εχω...:hehe: αλλα εγω ενδιαφερομαι για το αν ο π2 μπορει να γραψει απροβληματιστα dvd.... μη το αγορασω τζαμπα....διοτι με το cd-rw που εχει τωρα λιγο δυσκολα τα πραματα που να τη βολεψω?....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κατά την γνώμη μου με τα 2000 και καποια εκδοση του 6 μια χαρα θα είσαι. Μάλλον η ταχυτητα του δίσκου πρεπει να σε προβληματίζει, καθώς την εποχή των PII ήταν μονο τα ATA 33. Στο δικό μου κατεβαστήρι P3 800 με ATA 66 ελεκτή δίσκων μια χαρα μου τα εγραφε και γραφει τα dvd, και παραλληλα σερφαριζα ή ακουγα MP3 και ολα αυτά στα XP Pro με 7,5 Nero και ολα τα services να τρεχουν...

Link to comment
Share on other sites

Tα 440 είχαν ΑΤΑ33 σίγουρα, αλλά επειδή κυκλοφωρισαν για πολύ καιρό και ήρθαν τα νεα chipset με ATA66 απο Via, πολλοί κατασκευαστές mobo έβαζαν extra controller ATA66, για να αντισταθμίσουν το μειονέκτημα του 440BX.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αρκετή ram (256 ας πούμε) και δεν τον κάνεις κατι άλλο τότε μάλλον θα γράφει, αλλά σε χαμηλή ταχύτητα. Βάλε σαν επιλογή το determine maximum speed (ή κάπως έτσι...) που έχει το Nero και θα δεις τι θα επιλέξει και πράτεις αναλογά. Ετσι και αλλιώς αν έχεις ήδη το DVD-RW δοκίμασε να γράψεις ενα DVDακι...τσάμπα (σχεδόν) είναι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.