Jump to content



THERMALTAKE W0089 TR2 POWER 470W. Ναι ή όχι


Iron Stathis

Recommended Posts

λοιπόν ακούω γνώμες για το συγκεκριμένο τροφοδοτικό.

ένα ναι ή όχι φτανει

δεκτές και αλλες προτάσεις για τροφοδοτικά μέχρι 60

http://www.thermaltake.com/product/Power/TR2power/w008990/w008990.asp

Link to comment
Share on other sites

Oxi..

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.700706

και αν θες ενα πιο συγχρονο..οχι οτι το παραπανω δεν ειναι...

πηγαινε σε αυτο-> http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.700246...

Ποιοτητα enermax,327watt συνολικα στην 12αρα(σε δυο 12αρες των 18αμπ max)..και 224watt στις μικρες (3,3+5)

Kαι τα δυο πολυ καλα ...(εχω το πρωτο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Σκίουρος

Γιατί όχι TT? . Eχω ένα παλιό ButterflyTT και δεν μου έχει κάνει μαμακια ακόμα :p

πχ το 430 είναι φασόν ένα hec385 με 2ο νομίζω fan

έχω δει άσχημα reviews για πολλά TT...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 13:08]

πχ το 430 είναι φασόν ένα hec385 με 2ο νομίζω fan

έχω δει άσχημα reviews για πολλά TT...

Μαλλον ηλίθιος είμαι γιατί δεν κατάλαβα?:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Iron Stathis

διευκρίνιση

να ειναι πάνω απο 400 watt

Δεν χρειαζεσαι watt...

Να υποθεσω ειδες/γλυκαθηκες με καποια 8800GTs/x και ζητας τετοιο!

Αν πας σε hec/chieftec κλπ θες πανω απο 400watt ...

αν πας σε ενερμαχ..δεν πολυχρειαζεσαι...

Μην νομισεις οτι θα σε σωσουν τα 300watt που λειπουν ...

Αλλιως δωσε λιγα παραπανω (απο 60€) για μεγαλυτερο enermax..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Iron Stathis

διευκρίνιση

να ειναι πάνω απο 400 watt

Σημασια δεν εχει ποσα βαττ λεει η ταμπελα αλλα ποσα ειναι στην πραγματικοτητα!αν 8ες πολλα βαττ ταμπελισια δες κανα κιουτεκ ;P το Enermax 365watt που υποθηκε το εχω χρησημοποιησει και εγω αρκετα καλό καλυτερο και σταθεροτερο απο καθε thermalFake ;P

Link to comment
Share on other sites

Μα η ταμπέλλα ρε παιδιά λέει ακριβός πόσα watt είναι το τροφοδοτικών. Αν δεν εμπιστευτούμε των κατασκευαστή πιο θα εμπιστευτούμε? Απλά το θέμα που πρέπει να προσέξουμε είναι το πόσο σταθερές τάσεις δίνει το τροφοδοτικό, την αξιοπιστία του κάθε τροφοδοτικού (και εδώ μπαίνει η εγγύηση) και επίσης που δίνονται τα watt της ταμπελίτσας και αυτό εξαρτάται από της συσκευές που θα τροφοδοτήσεις

Πχ . αν θα τροφοδοτήσεις μια κάρτα γραφικών που τράβα πολλά watt τότε πρέπει να προσέξεις να έχεις πολλά watt την αντίστοιχη γραμμή τροφοδοσίας (και αν δεν κάνω λάθος σε μια καλή κάρτα γραφικών προσέχουμε να τραβά πολλά watt η 12βολτη)

Επειδή και γω δεν είμαι πολύ σχετικός που μπορούμε να βρούμε της απαιτήσεις της κάθε κάρτας γραφικών και σε πια γραμμή τροφοδοσίας είναι ?? Για να μπορούμε να αποφασίζουμε εύκολα το καλύτερο τροφοδοτικό που μας ταιριάζει σύμφωνα με το σύστημα μας ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord

Μα η ταμπέλλα ρε παιδιά λέει ακριβός πόσα watt είναι το τροφοδοτικών. Αν δεν εμπιστευτούμε των κατασκευαστή πιο θα εμπιστευτούμε? Απλά το θέμα που πρέπει να προσέξουμε είναι το πόσο σταθερές τάσεις δίνει το τροφοδοτικό, την αξιοπιστία του κάθε τροφοδοτικού (και εδώ μπαίνει η εγγύηση) και επίσης που δίνονται τα watt της ταμπελίτσας

δεν είναι πάντα έτσι αγγελικά τα πράγματα...

πχ το qtek 550 gold που έχει στείλει πολλά pc στα θυμαράκια είναι 550w? όχι βέβαια. ή ότι έχει κάποια χρόνια εγγύηση σημαίνει ότι είναι αξιόπιστο? όχι βέβαια.

η ταμπελίτσα λέει ότι λέει ο κατασκευαστής, είτε τί θέλει να λέει, είτε τί μέτρησε σε ιδανικες συνθήκες εργαστηρίου, θερμοκρασίας κλπ. αυτό έλειπε να παίρνουμε στα τυφλά ότι λέει ο κατασκευαστής...

μετά έχει σημασία πολλά πράγματα όπως το efficiency που έχει, η προστασίες για υπερφόρτωση κλπ (άλλα κλείνουν, άλλα απλά καίγονται πάνω από κάποιο φορτίο και ότι πάρουν μαζί τους...)

τα τροφοδοτικά είτε είναι ποιοτικά με συγκεκριμένα υλικά που εξασφαλίζουν ασφάλεια και σωστές τάσεις, είτε είναι φτηνά... κάτι από τα 2...

δυστυχώς είναι το πρώτο κομμάτι που πάει ο πολύς κόσμος να εξοικονομίσει χρήματα. ένα καλό τροφοδοτικό μένει χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.