Jump to content



creepy games


cabalai

Recommended Posts

http://www.the-underdogs.info/

Εξαιρετικό abandonware site, αν και αυτά που ζητάς είναι κάπως πιο ''πρόσφατα'' και δεν θα μπορέσεις να τα βρεις επίσημα.

Δοκίμασε Gabriel Knight 1,2, όλα τα Τex Murphy, Shadow of a Comet+Prisoner of Ice (Cthulhu Mythos), Black Dahlia και το μετριότατο αλλά πρόσφατο Black Mirror.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabalai

μηπως ξερει κανεις που μπορει να βρει τα παλια παιχνιδια phantasmagoria 1 pray its only a nightmare, phantasmagoria 2 a puzzle of flesh και τελος το harvester για αγορα?

ebay is the way

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει site με ολα τα καλα παλια παιχνιδια και στα δινει να τα κατεβασεις free απο το site. μου το ειχε δωσει καποιος απο αλλο φορουμ παλια.τα ειχε ολα gabriel knight, phantasmogoria κ.α . εχω αρκετα και τα προαναφερθεντα γνησια οποιος ενδιαφερεται Pm ή google να βρει την συγκεκριμενη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπεται να ανεβάσεις παιχνίδια, ΜΟΝΟ αν η εταιρία τα ανακυρήξει abandoned, δηλαδή σταματήσει την υποστήριξή τους. Αυτό, συνήθως, γίνεται μετά την πάροδο πολλών ετών...

Για παράδειγμα, το Gabriel Knight 1 είναι abandonware, ενώ τα 2 και 3 δεν είναι. Είναι θέμα της εταιρίας!

Link to comment
Share on other sites

Εχω γνησια τα Phantasmagoria 1,2,3 και Gabriel Knight 1,2,3.

Ειναι ολα τα λεφτα και δεν ξερω αν θα ξανα φτιαξουν τετοιου ειδους παιχνιδια.

Αν ξερετε αλλα τετοια παιχνιδια που δεν τα γνωριζω πειτε μου τους τιτλους για να παω να τους βρω.

Μου λειψανε και τωρα που τα θυμηθηκα θελω να τα ξανα παιξω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από minus [Χθες, στις 13:04]

Ε ειλικρινα, ηξερα για freeware, shareware, commercial, trialware αλλα για abandonware πρωτη φορα ακουσα.

Abandonware ειναι ολα τα προγραμματα που ξεκινησαν να τα φτιαχνουν αλλα για καποιον λογο τα παρατησαν, ητε για λογους οικονομικους ητε για αλλους λογους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anastasia78 [Χθες, στις 20:21]

Abandonware ειναι ολα τα προγραμματα που ξεκινησαν να τα φτιαχνουν αλλα για καποιον λογο τα παρατησαν, ητε για λογους οικονομικους ητε για αλλους λογους.

Οχι δεν ειναι ετσι

ονομαζονται τα προγραμματα που βγηκαν κανονικοτατα στην αγορα αλλα δεν πωλιουνται πλεον η σταματησαν να υποστηριζονται απο τον κοπιραιτερ τους.

Δεν εχει καμια σχεση με προγραμματα που τα παρατησαν στην μεση

Abandonware is computer software which is no longer being sold or supported by its copyright holder. Sometimes, it is used as a blanket category for any software over a certain age, usually five years.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.