Jump to content



Κρασάρει αλλά τι ΦΤΑΙΕΙ;


raziel1416003174

Recommended Posts

Το πρόβλημα έχει ως εξής:Μόνο σε παιχνίδια, Company of heroes,Stronghold 2

σβήνει η οθόνη ενώ όλα τ'άλλα δουλεύουν.Αλλά σήμερα έβαλα το farcry με antialasing & anisotropic και στο 5λεπτο κόλλησε με την οθόνη γεμάτη artifacts.Έβαλα το AquaMark 3 και σε 5 λεπτά μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

errorti4.th.jpg

Έχω δοκιμάσει όλους τους drivers αλλά τζίφος.Το περίεργο είναι πως μπορεί να το κάνει στο 5λεπτο ή μετά από 2-3 ώρες gaming.Από temps είμαι πολύ καλα 33 idle 41-43 full load μετά από 5 ώρες prince of persia.To farcry μόλις του έβγαλα antialasing και anisotropic για καμιά ώρα δούλευε καλά.Τα specs είναι: cpu-amd 3500 venice.m/b msi k8n4 f retail.gpu saphire ati x700pro.psu tagan 420 easy con.Δεν έχω πουσάρει τίποτε.Που μπορούμε να εστιάσουμε ρε παιδιά γιατί είναι μεν όλα μέσα στην εγγύηση αλλά δεν παίζουν δανεικά parts για δοκιμές.Α ξέχασα η μνήμες είναι twinmos 2 x 512 στα 400 σε dual.To μεμτεστ το πέρασε επιτυχώς.Εκανα και update το bios αλλά τίποτε.Και στο aquamark το πετάει πάντα στο ίδιο σημείο,μετά την μεγάλη έκρηξη.

Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεει οτι η καρτα σου τροφοδοτειται ανεπαρκως απο το tagan.....γενικα δοκιμασε να βγαλεις λιγακι οτι περιττο υπαρχει.........εξτρα δισκους οπτικα μεσα και ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.