Jump to content



Windows και περίεργα προβλήματα...


Deus

Recommended Posts

Καταρχήν να ευχηθώ καλή χρονια σε όλους, ευτυχισμένο το νέο έτος

Εδώ και 2 βδομάδες έχω το εξής πρόβλημα στο system tray μου φορτώνουν πολλά εικονίδια θέλοντας να απενεργοποιήσω μερικά έκανα τι γνωστη διαδικασία Start->Run->msconfig->Start up ξετικαρω apllyί close και reboot μάταιο όμως δεν γίνετε τίποτα

μετά το reboot όλα τα εικονίδια βρίσκονται πάλι στο system tray και στο startup τσεκαρισμένα

επίσης

προσπαθώντας να πάω My copmuter δεξί κλικ Manage ανακάλυψα ότι το δεξί κλικ δε λειτουργεί καθόλου στο μενού τις εκκίνησης ούτε στα προγράμματα στα links τις συντομεύσεις...

Ta windows είναι φρέσκα περίπου ενός μηνα

WinXP Sp2 Prof. ENG Build 2600

Καμια ιδέα να το επαναφέρω να μη καταλήξω στο format για το οποιο άλλωστε δεν έχω καν το χρόνο

Link to comment
Share on other sites

βεβαια όλα κομπλέ είχα το Kasperky αλλα λόγο τις μαύρης λίστας;) εγκατέστησα το Active Virus Shield το έχω τρέχει ότι μου έδινε και το Kasperky όλα clean

Adaware και αυτό όλα clean από firewall έχω του router και το Sygate

Link to comment
Share on other sites

Start -> Run -> Regedit -> ΟΚ

Βρες τον φάκελο:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Και ξεκίνα να σβύνεις ό,τι θες να διώξεις από την αρχική εκκίνηση.

Επανέλαβε για τον φάκελο:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Link to comment
Share on other sites

WTF τις σβήνω και μόλις βγω από τον φάκελο και μπω πάλι είναι όλα εκεί !!!

κάνω rename στο path το ίδιο,

αν βγω από το φάκελο και ξαναμπώ όλα είναι όπως πριν!!!

WinBlowz Rule :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink::TD::woot:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.