Jump to content



Μια απορια


Rommel.Gr

Recommended Posts

Καταρχην καλη χρονια σε ολους:D

θα ηθελα να μου πειτε εαν γνωριζετε το TCaseMax temp τι ακριβως ειναι;Στο Pc εχω 2 θερμοκρασιες(πυρηνα και την νορμαλ).Το TCaseMax πια υποδηλωνει,του πυρηνα η την αλλη;

Ευχαριστω εκ των πρωτερων:D

post-1178-1416072951,3109_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ποστ εδω στο φορουμ το διαβασα πριν κανω την ερωτηση αλλα δεν μου λυθηκε η απορια ΕΙΝΑΙ core temp η η γενικη που παιρνω; αυτο βασηκα με καιει μιας και ο ενας πυρηνας φτανει τους 62 βαθμους με s&m ο αλλος max να παει 57 και η γενικη παει max 54.Μηπως ξερει λοιπον κανεις αν μιλαμε για core temp η για την γενικη;

Ευχαριστω παντως για την αμεση απαντηση:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τρέχουσα θερμοκρασία πυρήνα-πυρήνων αλλά η προτεινόμενη μέγιστη θερμοκρασία λειτουργίας των πυρήνων.Είναι και θεωρητικά δείκτης του αν μπορεί να ανέβει ένας επεξεργαστής.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mixlss [Σήμερα, στις 15:40]

Δεν είναι τρέχουσα θερμοκρασία πυρήνα-πυρήνων αλλά η προτεινόμενη μέγιστη θερμοκρασία λειτουργίας των πυρήνων.Είναι και θεωρητικά δείκτης του αν μπορεί να ανέβει ένας επεξεργαστής.

Α μπραβο μια τετοια απαντηση ηθελα:p

Τοτε εχω προβλημα με το νεο μου cpu μιας και ο ενας πυρηνας φτανει μεχρι και 65 βαθμους ακομα και στα default του:(

Με μαμα ψυχτρα εσβηνε το pc μετα απο καποια στιγμη λογο θερμοκρασιας η πεταγε μηνυμα το s&m οτι σταματαει το test γιατι η θερμοκρασια πηγε....207 :cry: κελσιου.

Με μαμα ρυθμησεις μιλαω παντα τα παραπανω και ο ενας πυρηνας με τον αλλο +10 βαθμους κελσιου.Εβγαλα ψυχτρα,λαπινγκ και αλαγη παστας οι πυρηνες μετα +2 με +4 βαθμους διαφορα idle αλλα παλι +10 σε full load(κλασικα κοληματα το pc η shutdown).Με την Zalman 9500 -10 βαθμους απο την stock αλλα και παλι μετα απο ωρα ο ενας πυρηνας φτανει τους 64-65(core1)ενω ο αλλος max παει 57.Μηπως παιζει προβλημα με το καπακι του;Αν τρωει τετοια ηττα στα defult να τον στειλω για RMA.Εχετε κατι να προτινετε;Μηπως κανω κατι λαθος;Απο επιδωσεις παει ΠΑΡΑ πολυ καλα σε σχεση με τον 3200+ που τον ειχα στα 2500.πλιξ καμια προταση σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.