Jump to content



PIONNER DVR-111D......


stratos1978

Recommended Posts

Παιδες πριν 5 μερες αγορα απο Πλαισιο το PIONNER DVR-111D μονο και μονο για αυτα που ακουγονται δεξια και αριστερα οσον αφορα ποιοτητα εγγραφης..... Μια λεξη θα γραψω μονο ..... ΜΠΡΑΒΟ

Για του λογου το αληθες εχω εναν DVD-Player GVG-420 οποιος στην ουσια δουλευει και σαν TESTER για σωστες και ποιοτηκες εγγραφες .....μπορω να πω πως οι εγγραφες του PIONNER DVR-111D ειναι ευαναγνωστες απο αυτον τον ιδιοτροπο Player....

Οι εγγραφες μου υλοποιουνται σε δισκακια DVD-R Memorex 16X & DVD-R Imation 16X

Οι εχοντες του συγκεκριμενου εγγραφεα ας παραθεσουν τα σχολια του απο εγγραφες τους.....

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω πριν 2 μηνες και ειναι καταπληκτικο! Αντικατεστησα ενα Plextor 716Α με αυτο και η μερα με τη νυχτα.

Παντως υπαρχουν πολλα εξισου καλα drives στην αγορα αυτη τη στιγμη (liteon, benq etc) και το συγκεκριμενο διακρινεται κυριως στην ποιοτητα των Dual Layer discs, αλλα δε θα προβληματισει φυσικα πουθενα!

ΥΓ: Περασε του το 111L 8.26 firmware, για να αποκτησεις δυνατοτητα lightscribe και dvd-ram. Τοτε που το πηρα εγω ητανε must, και το εβαλα απο το πρωτο boot χωρις κανενα προβλημα, τωρα δεν ξερω αν εχει βγει και κανενα ακομα νεοτερο firmware...

Link to comment
Share on other sites

το gvg420 επιλεκτικο? αν λεμε για το ιδιο που εχω κι εγω (αυτο απο τα καρφουρ) γραφω σε δισκακια οτι να ναι τα divx μου και δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα ποτε...καλη φαση παντως το πιονεερ...μου το ελεγε ενας φιλος οτι το πηρε και εμεινε πολυ ευχαριστημενος (ψειρας)....καλοριζικο :)

Link to comment
Share on other sites

Το GVG-420 ....οχι δεν ειναι επιλεκτικο ....ιδιοτροπο ΝΑΙ .....δεν εχει δα και την καλυτερη κεφαλη αναγνωσης....:p :p :p :p Ασχετου αν κανει αρκετα καλα την δουλεια του....χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stratos1978

Μηπως χρειαζομαι μερικες οδηγιες για να περασω αυτο το firmware που αναφερεις???

Κατεβασα το 111L_826 & το 111L_829:blink:

ριξε μια ματια στο cd-freaks στην κατηγορια των pioneer. Αν θυμαμαι καλα, επρεπε να περασεις πρωτα ενα αλλο firmware, και μετα το 111L 8.26 , δεν το επαιρνε απο την αρχη, αλλα μιλαμε για διαδικασια 2-3 λεπτων, ουτε restart δεν χρειαζοταν αποτι θυμαμαι. Τωρα μαλλον θα παιζει το 8.29 που λες οτι κατεβασες, οποτε δες στο cd-freaks σιγουρα θα εχουν οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

ειχα καποιες αμφιβολιες για αυτο...

αλλα τωρα που βγηκε καινουριο firmware το πηρα!

Μπαμπααααααααααααααααααααααααα! εχμμμμμμ θελω 40 ευρω... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 08:49]

Στρατο σε σχεση με τα αλλα drives σε 16Χ μου φαινεται ειναι αρκετα καλο...

υγ: Πώς πάει το saxo?:D

Οντως το DVR-111D ειναι αρκετα γρηγορος και ποιοτικος εγγραφεας.....

Το SAXO καραεχει γινει "τουμπανο"....:D :D :D :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.