Jump to content



Στραβά κι ανάποδα...


Wizard!

Recommended Posts

Με αφορμή μια δημοπρασία που έκανα πρόσφατα, σκέφτηκα να ξεκινήσω ένα thread που θα γράφουμε μικρές ιστοριούλες που μας έκαναν να γελάσουμε, ιστορίες όμως αληθινές που έχουν συμβεί σε εμάς κι όχι ανέκδοτα ή κάτι που ακούσαμε/μάθαμε.

Ξεκινώντας λοιπόν εγώ, μου συνέβη το εξής... Βάζω μια δημοπρασία με τιμή εκκίνησης 60 κι τιμή άμεσης αγοράς 100. Αυτό τι σας λέει? Ότι τα ελάχιστα χρήματα που θέλω είναι 60 και αν κάποιος δώσει 100 του το δίνω χωρίς δεύτερη κουβέντα και χωρίς να περιμένω να δω που θα φτάσει. Σωστά? :rolleyes:

Ενώ λοιπόν υπάρχουν ήδη δύο χτυπήματα στα 60 και 61 αντίστοιχα μου έρχεται ερώτηση:

"Φίλε, άμα σου δώσω 50 στο χέρι μου το δίνεις?" :wassat:

Φυσικά το αγνόησα...

Έληξε λοιπόν η δημοπρασία και το κέρδισε κάποιος. Οπότε λαμβάνω και δεύτερο μήνυμα από τον τύπο:

"Φίλε, άμα το πουλάς ακόμα, ισχύει η προσφορά μου!" :blink:

ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ???? :confused: :worship: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Με αφορμή μια δημοπρασία που έκανα πρόσφατα, σκέφτηκα να ξεκινήσω ένα thread που θα γράφουμε μικρές ιστοριούλες που μας έκαναν να γελάσουμε, ιστορίες όμως αληθινές που έχουν συμβεί σε εμάς κι όχι ανέκδοτα ή κάτι που ακούσαμε/μάθαμε.

Ξεκινώντας λοιπόν εγώ, μου συνέβη το εξής... Βάζω μια δημοπρασία με τιμή εκκίνησης 60 κι τιμή άμεσης αγοράς 100. Αυτό τι σας λέει? Ότι τα ελάχιστα χρήματα που θέλω είναι 60 και αν κάποιος δώσει 100 του το δίνω χωρίς δεύτερη κουβέντα και χωρίς να περιμένω να δω που θα φτάσει. Σωστά? :rolleyes:

Ενώ λοιπόν υπάρχουν ήδη δύο χτυπήματα στα 60 και 61 αντίστοιχα μου έρχεται ερώτηση:

"Φίλε, άμα σου δώσω 50 στο χέρι μου το δίνεις?" :wassat:

Φυσικά το αγνόησα...

Έληξε λοιπόν η δημοπρασία και το κέρδισε κάποιος. Οπότε λαμβάνω και δεύτερο μήνυμα από τον τύπο:

"Φίλε, άμα το πουλάς ακόμα, ισχύει η προσφορά μου!" :blink:

ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ???? :confused: :worship: :banging:

δλδ αν δεν τον ειχες πουλησει ακομα θα του τον εδινες με 51?:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.