Jump to content



Αλλαγή απερχομένου.


redgiwrgos

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Πολύ απλή απορία.

Μπορώ να ζητήσω από τον ΟΤΕ αλλαγή απερχομένου?

Και αν ναι θα έχω βελτίωσει/χειροτέρευση και θα μου κοπεί το internet/τηλέφωνο για κάποιο χρονικό διάστημα?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Το απερχόμενο είναι το καλώδιο από το dslam ως το σπίτι.

Μου είχε πει ένα φιλαράκι από το πλαίσιο να το ζητήσω γιατί έχω συνέχεια προβλήματα με τη σύνδεση αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί είχα διαβάσει αυτό.

Το παιδί από το πλαίσιο μου είχε πει πως το ζήτησε, του το έκαναν και είδε τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

To πόσο σπαστικό είναι να μη σε αφήνουν να μιλήσεις δε λέγεται!

Πήρα το 134 να ρωτήσω αν γίνεται και μου είπε ένας εξυπηρετικότατος άνθρωπος πως στο 134 δεν γνωρίζουν και να πάρω το 121 που είναι οι τεχνικοί να ρωτήσω. Παίρνω λοιπόν το 121 και δεν πρόλαβα να σταυρώσω κουβέντα!

Πριν προλάβω να εξηγήσω πως έχει η κατάσταση ήθελε να με στείλει στο 1242, και μόλις της είπα πως έχω κάνει επανηλημένως αίτηση βλάβης μου είπε "θα το κοιάξουμε, γεια σας!"

ΕΛΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια άποψη έχω!

Αλλά συστηχώς λόγω ηλικίας μένω με την οικογένεια η οποία δε λέει να βάλει μυαλό!

Επικρατεί η άποψη πως ο ΟΤΕ είναι αξιόπιστος. Σ$%τά αξιόπιστος είναι όταν αποσυνδέομαι με 3,2 ενώ έχω 24άρα!

Και αντί να φτιάξουν ένα dslam πιο κοντά κάθονται και αναβαθμίζουν τις ταχύτητες!

Λες και μένω στη ζούγκλα! Τα αφθέρετα έχουν πιο κοντά του dslam από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν γίνεται να κάνουν αλλαγή αν δεν εντοπιστεί βλάβη.

Τώρα μετά από επέμβαση τεχνικού κλειδώνει το router στα 4,3.

Έχω άλλα προβλήματα τώρα όμως..το Linksys WAG200G που είχα αποσυνδέεται συνέχεια. Έβαλα λοιπόν το Sagem F@st 2404 πάλι πάνω, παίζει μια χαρά αλλά το ασύρματό του είναι GTP!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε GV με σώζεις!

Δουλεύει κανονικά τώρα...και το ασύρματο πετάει!

Ας ελπίσω τώρα να μην έχω άλλα προβλήματα.

Επίσης μετά το νέο firmware έπεσε το ping και ανέβηκε η ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.