Jump to content



Nforce4(DFI lanparty-d+OCZ ram)


Nephiλiμ

Recommended Posts

λοιπον εχω το DFI nforce lanparty με το ενα PCI-X 16(μοντελο D αν δεν κανω λαθος.)

επισης εχω ενα κιτακι DDR OCZ platinum (2X512mb) και φυσικα δουλευουν σε dual channel.

εχω ομως την εξης ερωτηση.

αν βαλω και αλλη μνημη πρεπει να ειναι ακριβως ιδιου τυπου οι νεες μνημες (ποσοτητα μνημης,timings)?

η μπορω να βαλω πχ OCZ platinum (2x1gb)?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως αμα βαλω 2χ1GB μαζι με ενα 512MB δεν παιζουν σωστα,πεφτει η ταχυτητα στα 200mz απο 400.Αν βαλεις ocz platinum 2x1GB τοτε δε θα εχεις προβλημα.Βεβαια μπορεις να βαλεις και 4χ512 που θα σου ερθει πιο οικονομικα.

Αν παλι βαλω 3χ512MB διαφορετικες μαρκες τοτε παιζουν μια χαρα και κλοκαρουν επισης μια χαρα,αν και στα 2T.

Link to comment
Share on other sites

Θελεις αρκετη προσοχη εδω.Η DFI με παραπανω απο 2 ντιμακια συνηθως τρελενοτανε.Τωρα σκεψου να βαλεις και ανομοια μνημη........Μαλλον η λυση 2χ1giga φαινετε μονοδρομος.......

Link to comment
Share on other sites

κι εγω την ίδια μητρικη με σένα είχα

DFI NF4 ultra - D

A64 3700+

και 4Χ512 dimakia χωρίς πρόβλημα.

2 geil με ΒΗ5

1 Corsairi BH5

1 UTT

λειτουργούσαν μια χαρά και με 3,6ν τις είχα 265 με 2-2-2-5 για 24/7. Μοναδικό μειονέκτημα το 2Τ

Φυσικά πρέπει να ταιριάζουν οι μνημες και εμενα ταιριαξαν..... ψάξε πουθενά από κανα φίλο να δοκιμάσεις και αν κάθονται τότε μην φοβάσαι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.