Jump to content



Aγορά οθόνης 22''


Geotzourmi

Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις οθόνες :

DELL 22'' E228WFP ???Ε (στον Καναδά έχει 300$ - Υποθέτω θα τη φέρει και η DELL-HELLAS)

IIYAMA 22" ProLite E2200WS 437Ε

BELINEA 22'' 2225 S1W 385E (Πριν 1 βδομάδα ήταν 365 :-( )

Αξίζει μια οθόνη ΤΝ όταν μιλάμε για ποσά άνω των 400Ε?

Να κοιτάξω ίσως σε κάτι σε DELL σε 20" σε sips που λέτε πάει περίπου στα 450Ε?

Η 20άρα DELL με το ΤΝ panel αξίζει σε σχέση με άλλα 20άρια TN?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δεις με τα ματια σου οτι κ να πουμε υποκειμενικο ειναι.....εγω στην θεση σου την 20αρα της dell με το sips θα επαιρνα.Δες και την υπογραφη μου για να καταλαβεις,πολυ καλη κ αυτη αλλα η dell περισσοτερες δυνατοτητες λογω εξοδων.βεβαια δεν την εχω δει απο κοντα αλλα ακουω τα καλυτερα.Γι αυτο δες με τα ματια σου καλυτερα;)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει DELL oθόνες μόνο στο hacshop μπορώ να δω live και πάλι μόνο εάν έχει...Οπότε το να τι δω από κοντά είναι λίγο δύσκολο...Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τις άλλες...

Πάντως να πω την αλήθεια προτιμώ κάτι σε 22'' και ας είναι και ΤΝ...

Βασικά η ερώτησή μου έχει να κάνει με το εξής : Έχει διαφορά από TN σε ΤΝ (5ms είναι όλα), δλδ θα δω τρομερές διαφορές στην belinea σε σχέση με την αντίστοιχη Dell?

Link to comment
Share on other sites

Η 20άρα η Dell με το sips έχει 16ms response time....Αυτό δε θα δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα στα παιχνίδια?

Και κάτι άλλο...Οι 20άρες wide σε ύψος είναι περίπου αντίστοιχες με 17άρες κανονικές και οι 22άρες με 19άρες??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Geotzourmi [Σήμερα, στις 14:26]

Η 20άρα η Dell με το sips έχει 16ms response time....Αυτό δε θα δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα στα παιχνίδια?

Και κάτι άλλο...Οι 20άρες wide σε ύψος είναι περίπου αντίστοιχες με 17άρες κανονικές και οι 22άρες με 19άρες??

Καθε αλλο. Τα 16 ms της S-IPS ειναι ποιο γρηγορα απο τα 8ms Καποιου αλλου πανελ.Τσεκαρε και εδω dell@PRAD .Υπαρχουν και αλλα συγκριτικα.

Προσοπικα Προτεινω EIZO S2111W

αλλα παιζει γυρο στα 750 ευρο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.