Jump to content



Πρόβλημα με φάκελο που δεν σβήνει απο τον κάδο ανακύκλωσης.


B@b!s

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα πρόβλημα με ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας. Ενώ τον σβήνω κανονικά και πάει στον κάδο ανακύκλωσης μετά δεν μου τον σβήνει απο εκεί! Έχω δοκιμάσει τα εξής:

1. Απο dos.

2. Απο safe mode.

3. Απο τον explorer του nero.

4. Επέλεξα να μην στέλνει τα διαγεγραμένα αρχεία στο κάδο ανακύκλωσης αλλά έτσι δεν το διαγράφει καθόλου.

Όλες οι συμβουλες δεκτές!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pigassos19

shift + del

Το δοκίμασα και αυτό πριν φίλε μου αλλά αυτο ουσιαστικά είναι ένας τροπος παράκαμψης του κάδου! Καμιά άλλη ιδέα; Ακούω τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

την έχω πάθει και εγώ, είχε γίνει corrupt το Index αρχειο στο recycler φακελο. Αν θυμάμαι καλά, είχα σβήσει όλο το φάκελο. Μετά απο restart τα windows ξαναφτιάχνουν τον φάκελο μαζί με το index του και είχε λυθει το πρόβλημα.

Αν ψάξεις λίγο ακόμα στο γουγλη, θα βρεις αυτο που λέω με λεπτομερείς οδηγίες :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JaguarOne [18-01-2007 18:42]

την έχω πάθει και εγώ, είχε γίνει corrupt το Index αρχειο στο recycler φακελο. Αν θυμάμαι καλά, είχα σβήσει όλο το φάκελο. Μετά απο restart τα windows ξαναφτιάχνουν τον φάκελο μαζί με το index του και είχε λυθει το πρόβλημα.

Αν ψάξεις λίγο ακόμα στο γουγλη, θα βρεις αυτο που λέω με λεπτομερείς οδηγίες :)

Έκανα αυτό που είπες και όλα οκ!!!!Thnx mate!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.