Jump to content



Πρόβλημα με DVD-ROM\RW


Reaper

Recommended Posts

Καλησπέρα

Εδώ και μερικές μέρες έχω ένα παράξενο πρόβλημα στο pc.

Ας τα παρουμε από την αρχη:

Πριν κανα μηνα έκανα format και κράτησα και ένα backup με το acronis (μετα την εγκατάσταση με μερικά βασικά προγράμματα)

Το pc της sig έτρεχε εδώ και καιρό στα 2,6ghz ενώ η καρτα στα 480\1165

Μετα το format ειπα να το παω ακόμα πιο πάνω ετσι κατάφερα την cpu να τρέχει στα 2,75ghz και λιγο παραπάνω η καρτα.. 3dMark και s&m ok

Βάζω το splinter cell d.a. και αρχισα να παιζω.. όλα οκ μεχρι που μια μερα κολλάει το παιχνίδι.. κανω restart ξαναμπαίνω να παίξω κ μετα από λιγο κολλάει ξανα Από θερμοκρασίες όλα οκ (38-39) .. Μετα όμως το τελευταίο restart το pc δεν μπουταρει

Δεν ειχα να χασω τιποτα και αφου ειχα μ@μηθει ο υπολογιστής λεω να περάσω το Backup που ειχα κρατήσει.

Όλα οκ .. Ξαναβαζω το s.c.d.a. αλλά παλι τα ιδια ..

Κανω clear CMOS βαζω την καρτα στα default και περναω κ νεους drivers

Oλα πλέον είναι οκ το splinter cell παιζει κανονικά και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Όλα αυτά ηταν προκαταρτικά γιατι το πραγματικό πρόβλημα τωρα έρχεται

Πάω να βαλω μια μερα το flashaki μου και παρουσιάζετε αυτο το προβλημα

Λέω δεν ειναι τπτ το φλασακι χάλασε:tomato: όμως τα πραγματα είναι πολύ χειροτερα

Διοτι το προβλημα δεν είναι μονο με το φλασακι αλλα και με καθε άλλη usb συσκευή όπως ένα card reader που εχωεπισης τα dvd-rom k dvd-rw ΔΕΝ μπορουν να διαβάσουν δισκάκια, ΤΠΤ ΑΠΟΛΥΤΩΣ το παραξενω είναι ότι το rw μπορει και γράφει σε αδεια δισκάκια.:blink:

Πέρασα νέο firmware εβαλα-εβγαλα τα καλώδια αλλα τπτ

Πλέον δεν μπορω να κανω ουτε restore

:(

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί να σκεφτεί τπτ??:help: :help:

Μου ειπε ο αδερφός μου οτι μπορώ να κάνω restore με το acronis δικτυακά..

πχ με ενα λαπτοπ να κάνω restore το δικο μου pc..

Γίνεται κατι τέτοιο?? Πως ακριβώς?

:help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.