Jump to content



DVD recorder για backups


SlotKiller

Recommended Posts

Ειμαι σε αναζητηση ενος DVD writer για επαγγελματικα backups.

Μιας και χρειαζομαστε ομως και γνησιο λογισμικο ψαχνω πακετα retail που περιλαμβανουν καποιο λογισμικο.

Αυτο που εχω βρει μεχρι τωρα απ το skroutz ειναι το Sony DRU-800A σε εξεφτελιστηκη τιμη (38Ε)... τοσο που αμφιβαλω αν υπαρχει.

Μπορει κανεις να μου προτεινει καποιο πακετο retail?

Πηρε το ματι μου και ενα external LG στο πλαισιο με το nero στα 57Ε, αλλα φοβαμαι τα usb.

Για πειτε γνωμες γιατι εχω χρονια να ασχοληθω με dvd burning...

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις δεν εχει παρει ποτε retail dvd writer?

Λοιπον δυστυχως το sony σε 1-2 βδομαδες μου ειπαν, οποτε κοιταω για κατι αλλο.

Θα παω μια βολτα απ το πλαισιο να δω τα retail απο κοντα γιατι απ το τηλεφωνο δεν μπορουνε να μου πουνε!

Μπορει κανεις να μου πει τι παιζει με τα usb? Συγκεκριμενα για τα LG μιλαω.

Ειναι εμπιστα μηχανηματα? Ταχυτητα δε με πειραζει αν δε παιζουν καλα 16χ. Μιας και θελω καλη ποιοτητα εγγραφης μαλλον με 8χ θα τα γραφω ολα.

Link to comment
Share on other sites

το 760 εχει 93 και ξεφευγουμε.

Το 755 ειναι μια καλη λυση (72), αλλα δυστυχως υπαρχει μονο σε bulk που δινει μονο τα plextools.

Απ οτι μου ειπε η κοπελια ομως μπορω να κανω τη δουλεια που θελω απ τα plextools.

Αυτο που ξεχασα να ρωτησω ομως ειναι αν υπαρχει ελληνικη εκδοση των plextools, μιας και ο χρηστης του μηχανηματος δεν γνωριζει αριστα αγγλικα.

Θα κοιταξω να τα κατεβασω απ την plextor για να κανω μια δοκιμη...

EDIT: Απ οτι ειδα πρεπει να εχω το cd για να το βαλω. Επισης στο site δεν αναφερει τιποτα για ελληνικη γλωσσα. Αν υπαρχουν ελληνικα plextools ας το γραψει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Εσυ αυτο καταλαβες απ το παραπανω ποστ;

Λοιπον οι επιλογες ειναι:

-LG H22LB

-NEC 7173

-Asus 1608P

-LG H12LB

Τα 18χ δινουν το nero express 7, ενω τα 16χ το nero express 6.6

Δεδομενου οτι με ενδιαφερει η ποιοτητα εγγραφης με 8χ να παω για το NEC?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.