Jump to content



Προβλημα sata, raid ποιος ξερει....


sotalotsopa

Recommended Posts

Να το προβλημα μου:

Αλλαξα μητρικη και επεξεργαστη και εχω προβλημα με τον σκληρο sata. Οταν τον εχω συνδεσει στην μητρικη, αλλα δεν μπορει να μπουταρει το cd. μενει κολλημενο στο verifying DMI pool data. Τον βγαζω και μπουταρει... κανω εγκατασταση το raid, τον βλεπω κανονικα, κανω format και αρχιζω την εγκατασταση των windows... Περναει τα πρωτα αρχεια, και κανει την επανεκκινηση. Εδω αρχιζει το προβλημα. Βγαζει το μηνυμα:

Windows could not start because of a computer disk hardware configuration problem.

Could not read from the selected boot disk. Check boot path and disk hardware.

Μετα αρχιζουμε παλι απο την αρχη.... Δεν μπορει να μπουταρει απο cd, βγαζω τον σκληρο κτλ...

Ειδα απο την βοηθεια της microsoft για το repair αλλα και παλι τιποτα... εχετε καμια ιδεα???

Δεν νομιζω να παιζουν ρολο, αλλα η μητρικη ειναι η abit AV8 και ο σκληρος samsung sata2 (αλλα με το jumper τον εχω σε sata1). Και ο σκληρος μεχρι χθες λειτουργουσε σε αλλο pc

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.