Jump to content



ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ - HARDWARE ΓΙΑ OVERCLOCKING


Recommended Posts

ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ - HARDWARE ΓΙΑ OVERCLOCKING

Ότι λέει ο τίτλος.

Ο σκοπός είναι να πάρουμε βαθμούς σε όλα τα bench, κυρίως στα 3D.

Αλλά δεν μπορούμε να έχουμε πάντα το καλύτερο και τελευταίο hardware.

Ζητούμε λοιπόν Λαμπίτη ή Λαμπίτησα (γιατί όχι ?), που να μπορούν να διαθέσουν hardware,

ώστε σε συνδυασμό με το δικό μας hardware να πετύχουμε καλύτερα σκορ όλοι μας και να ανεβάσουμε την βαθμολογία του lab γενικώς.

Εμείς διαθέτουμε αρκετούς Intel CPU,

ποικιλία από καλές μνήμες DDR2 (CORSAIR 5400UL, 8000UL, XMS C3).

Φυσικά δεν λείπει και το DDR Μaximizer.

Τροφοδοτικά 730-800 WATTS.

Υδρόψυξη με τριπλό ψυγείο και αντλία 1250 L/h (blocks for CPU only).

Επίσης έχουμε δυβάθμιο (CASCADE) και κάνιστρα για χρήση ξηρού πάγου ή Αζώτου (αλλά δεν διαθέτουμε δοχείο μεταφοράς του).

(μέχρι τώρα στα διάφορα test που κάναμε με άζωτο χρησιμοποιούσαμε δανεικό δοχείο μεταφοράς του GoriLLakoυ και τον ευχαριστούμε).

1) Απαραίτητη προϋπόθεση φυσικά είναι η πόλη ΑΘΗΝΑ (ή έστω κοντά) μιας και όλοι μας (gprhellas,Yz250,dom) είμαστε από εδώ γύρω.

2) Όλα τα παραπάνω δανείζονται για bench εκτός από CPUs.

(δανείζονται = εννοείται σε δικό μας χώρο).

Αυτή τη στιγμή ζητούμε M/B 680i και μιάς τουλάχιστον 8800GTX ώστε αν βρούμε μια άλλη 8800GTX

και χρησιμοποιώντας τα παραπάνω, να χτυπήσουμε γερά, τουλάχιστον να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ.

παράδειγμα:

(λέει ο @XR400 τυχαίο το όνομα- έχω έναν 6600 και μία μητρική 680i,

αλλά δεν έχω καμία κάρτα 8800GTX, λέει και ο @OurakoTaGos πάλι τυχαίο το όνομα- , εγώ έχω μόνο μία 8800GTX.

Βρίσκουμε άλλη μία 8800GTX (από τον @veziropoulos) και με το hardware-βάση (680i-2x8800GTX-SLI), χτίζουμε ένα hardware όπου ο καθένας μπορεί να δοκιμάσει τον CPU του,

δηλ. ο @XR400 Θα παίξει με τον 6600 του σε SLI τις 8800GTX στους -98C cascade), Ο @OurakoTaGos θα παίξει τον CPU του στο παραπάνω hardware κτλπ(o @veziropoulos μάλλον θα βλέπει.)

Όποιος θέλει ας ποστάρει με την γνώμη του.

Μην Ξεχνάμε το ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ.

Να πάρουμε ΟΛΟΙ ΒΑΘΜΟΥΣ. «ΚΑΙ ΤΟ LAB»

Εννοείται ότι θα γίνουν και παρουσιάσεις reviews.

PS. Αν οι moderators-administrators πιστεύουν ότι το tread δεν πληροί την νομοθεσία, ζητώ συγνώμη, ας το στείλουν στην τρύπα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους όσους θα εκφράσουν την άποψή τους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.