Jump to content



firewire problem


momotis

Recommended Posts

Καλησπερα,στην προσπαθεια μου να περασω στο σκληρο ενα βιντεο 1 ωρας απο μια sony hc23 mini dv,μεσω firewire και χρησιμοποιωντας τα adobe premiere,vegas7,pinnacle studio 10 εχω το εξης προβλημα..

Ενω το βιντεο στην καμερα παιζει κανονικα και μεταφερεται στο σκληρο παντα μετα απο 1 σχεδον λεπτο και στα 2 προγραμματα σταματαει να κανει capture και κολλαει το προγραμμα.Αλλαξα firewire εισοδο,τα ιδια..

Τα βιντεο που σωνονται στο σκληρο πριν το crash ειναι μια χαρα.Μολις ξαναενωσω το καλωδιο στη καμερα μου τη βρισκει κανονικα παλι και συνεχιζεται το ιδιο τροπαριο..

Εχω βαλει codec klite pack μεσα,το pc ειναι 1gb ram,amd 3000+,7800gs,hd500gb.

Η καρτα firewire ειναι της sitecom(fw001) και εχει 3 εξοδους.Υπαρχει περιπτωση να δημιουργειται στατικος ηλεκτρισμος και αυτο ναναι το προβλημα?Οποιος εχει παρομοιο συμβαν ας βοηθησει..

1)εχω αλλαξει 2 καλωδια firewire

2)εχω δοκιμασει και τις 3 εισοδους της καρτας

3)χρησιμοποιω το microsoft codec dv καθως η καρτα δεν εχει drivers ενω στο σαιτ εχει μονο για 98,ΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.