Jump to content



Ερωτηση για 8800gtx+Matrox RTX2


vazelos

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει περιπτωση ασυμβατοτητας των δυο σε 975x και σε εφαρμογες τυπου Adobe Premiere 2 pro,Adobe after effects,liquid κλπ???

Βασικα δεν εχει δοκιμαστει αυτη η ''συνεργασια'' απο το επισημο site της matrox γι'αυτο ρωταω...Αν ξερει καποιος ας βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vazelos [14-02-2007 11:30]

Παιδια υπαρχει περιπτωση ασυμβατοτητας των δυο σε 975x και σε εφαρμογες τυπου Adobe Premiere 2 pro,Adobe after effects,liquid κλπ???

Βασικα δεν εχει δοκιμαστει αυτη η ''συνεργασια'' απο το επισημο site της matrox γι'αυτο ρωταω...Αν ξερει καποιος ας βοηθησει...

Liquid???

Ειπες liquid????

Xexexexe Καλα το ηξερα εγω οτι ολοι καποια στιγμη θα γυρισουν στο Liquid (6.0 7 .0)

Παντως εγω χρησιμοποιω το liquid 7 και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα, αντιθετα μαλιστα η 8800 δειχνει τα δοντια της στα RT effects /yellow slices rendering,

Παντως ειναι καλο το Premiere Pro 2, αν και ψιλομπαζο sto Rendering, τωρα οσο για το After effects 7.0 pro εκει θα εχεις προβλημα ακομα και με την 8800

Εννοω το opengl rendering δεν θα σου φανει και πολυ γρηγορη γιατι κανονικα χρειαζεται κανονικη καρτα me eggenh yposthrijh toy opengl (Nvidia fx4500)

Βεβαια εσυ εισαι αναγκασμενος να τρεχεις το ....ποταπο premiere pro me thn Matrox αλλα η πραγματικη δυναμη ειναι στο Liquid 7. KΚριμα που η Matrox den mporei να δει in/out στο Liquid

Και μιας και το ανεφερες...Ξερεις ισως ποιος οργανωνει σεμιναρια After effects και με τι κοστος;;

Καλου κακου συμβουλευσου παντως την Matrox για καποιο compatibility list μηπως και εκει υπαρχει καποια αναφορα σχετικα με το θεμα που αναφερεις

Αυτα..

Καθε..... κριτικη μου ειναι μονο καλοπροαιρετη:) :) :

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σε μαγάλη αλυσίδα υπολογιστών, μου είχε πει ότι για να χρησιμοποιήσω τη Matrox έπρεπε να πάρω έως και το 7950 chipset...

Μου είχε πει ότι το 8800 παρουσίαζε ασυμβατότητες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.