Jump to content



psu για κατεβαστήρι...


aspirin

Recommended Posts

δειτε το απο εδω #1: http://rapidshare.com/files/17456363/__967___969___961___943___962____964___943___964___955___959_.bmp.html

1=>παντως σκεψου και τη λυση να μονταρεις κανενα psu και να βαλεις παθητικο συστημα απο ενισχυτη δεν θα ακους τπτ το παλικαρει που το εκαμε ετσι ανεφερε οτι το μονο που ακουγοταν ηταν οι στροφες που εδινε ο σκληρος δισκος

2=>αν βαλεις καποιο φθηνο αλλαξε το ανεμιστηρι μονο η ηχομονωσε οσο μπορεις τo case

3=>αυτο που προτεινα εγω εχει πολλα watt για το συστημα σου δοκιμασε με 300 θα ειναι και πιο φθηνο ;) ;)

ΥΓ:Συγνωμη αν σας κουρασα με τα ποστ μου και το λαθος λινκ:boxed: :boxed:

Link to comment
Share on other sites

καλά είναι να μοντάρω ένα ήδη υπάρχον τροφοδοτικό. Θα έρθει φθηνότερα αλλά δε ξέρω από αξιοπιστία πώς θα πάει. Η προσαρμογή των ψυκτρών είναι εύκολη? Απο που θα βρώ αυτές τις ψύκτρες? Μήπως υπάρχει κανά λίνκ για περισσότερες πληροφορίες?

Βέβαια την ετοιματζίδικη λύση ακόμα κ αν χρειαστεί να δώσω παραπάνω είναι καλύτερη απ'ολες τις απόψεις (ασφάλεια, αξιοπιστία, εγγύηση(.

Μέχρι στιγμής ταλαντεύομαι μεταξύ έτοιμης κ custom λύσης. Βασικά εκτός από το θόρυβο με ενδιαφέρει η αξιοπιστία γιατί θα αφήνω τον υπολογιστή να δουλέυω όσο θα λείπω από το σπίτι. Καταλαβαίνεις.

Υ.Γ.: Δε μας κούρασες ρε σύ . Ίσα ίσα που βοηθάς πολύ. Θένκς

:T:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ βρήκα ένα psu fanless μάρκας High Power 350W από Αμερική καινούριο στα 80-90 ευρά, μια χαρούλα πιστεύω ότι είναι...

Η High Power είναι OEM κατασκευαστής η οποία φτιάχνει τροφοδοτικά κυρίως για εταιρείς (Thermaltake, Enlight, Chieftec).

Το συγκεκριμένο είναι η ΟΕΜ κατασκευή του Thermaltake W0029.

’μα είναι να κάνουμε καμιά ομαδική (3-4) μπας και μας βγει 60-70 το κομμάτι...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τωρα αυτο που σου λεω το ειχα δει σε ενα περιοδικο (pcw η pcmag) και δεν μπορω να το βρω τωρα ωστε να εφαρμοσεις τις ψυκτρες του ενισχυτη πανω στο τροφοδοτικο:sorry:

αλλα και απο ασφαλεια δεν ξερω τι θα εχεις :giveup:

επισης εχεις σκεφτει να ηχομονωσεις το κουτι του κατεβαστιριου?;)

[νομιζω οτι θα βρεις ψυκτρες σε καταστηματα που πουλανε ενισχυτες κλπ πχ νακας και να τις στερεωσεις με ταινια διπλης οψεως η λογκο και παστα ????

:tomato: :tomato: ]

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το λινκ kr@m@. Καλύτερα να γίνει μια ομαδική από ευρώπη γιατί το τελωνείο σου πιάνει τον απευθυσμένο!

Αν γίνει κάποια ομαδική, για ένα φθηνό fanless εγώ είμαι μέσα. Εάν κάποιος είναι πιο οργανωτικός σε αυτά τα θέματα, ας το κανονίσει. Εγώ δεν είμαι κ τόσο δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι βρηκα κατι για κοιτα εδω http://www.silentpcreview.com/article601-page2.htm

αλλα και εδω http://www.mini-itx.com/store/?c=10#picoPSU τρελο ε? δν ξερω ομως ποσο θα παει ακριβως αλλα κοιτα το αξιζει!:...:

Link to comment
Share on other sites

ωραίο αυτό το 120 psu. Πιστεύω θα κρατήσει το σύστημα μου με 1-2 ανεμιστήρες στα 7volt κ έναν 250άρη δίσκο. 12volto τροφοδοτικό φαντάζομαι θα βρώ εύκολα, σωστά? Από κανά παλιό λάπτοπ ή πουλάνε κ καλύτερους?

Θα περιμένω λιγάκι μήπως παιχτεί καμιά ομαδική για fanless τροφοδοτικό κ μάλλον θα πάρω το picopsu. Παιδιά αν οργανώσετε κάτι είμαι μέσα.

Υ.Γ.: ωραία λινκ βρίσκεις kr@m@ και με καλές τιμές. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.