Jump to content



Συνδεση με άλλο υπολογιστή μεσω computer managment


nobig

Recommended Posts

Προσπαθώ να συνδεθώ σε ένα υπολογιστή στο δίκτυο του σπιτιού μέσω computer managment ώστε να μπορώ να κάνω απομακρυσμένο τερματισμό του υπολογιστή αλλά μου γράφει access denied. Αρχεία και τα σχετικά μοιράζονται κανονικά οι υπολογιστές

Το access denied Μου το γράφει αφου έχω πατήσει δεξί κλικ στο computer managment και εχω κάνει connect to remote computer. μου δείχνει κανονικά ότι εχω συνδεθεί αλλά όταν κάνω πάλι δεξι κλικ στα properties win32 access denied

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσεις να ελέγξεις remotely τα services άλλου υπολογιστή ισχύουν οι ίδιοι κανόνες με το File sharing.

Ο λογαριασμός χρήστη που χρησιμοποιείς και εισαι Loged on στο δικό σου PC πρέπει να υπάρχει και να έχει και δικαιώματα administrator και στο remote pc.

Τσέκαρε αυτο και το συζητάμε πάλι....

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω με τους default administrator λογαριασμούς οπότε δεν νομίζω να παίζει αυτό. Στον ένα υπολογιστή είμαι με αυτόν Loged στον άλλο χρησιμοποιώ άλλο όνομα αλλά βλέπω ότι υπάρχει και ο administrator. επίσης στον υπολογιστή που θέλω να κλείσω έχω ρυθμίσει απο group policy να επιτρέπεται απο τον υπολογιστή μου και το account μου

Link to comment
Share on other sites

Done ο παλιο firewall μπλόκαρε τα πακετάκια

@Dark22 ναι μπορείς δεν χρειάζεται κάποιο ξεχωριστό πρόγραμμα, τα windows τα κάνουν όλα. Βασικά μπορείς να διαχειριστείς δίαφορα απο τα εσώψυχα των windows έτσι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.