Jump to content



Πρόβλημα με audio CD ripping


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Αγόρασα πρόσφατα ένα γνήσιο μουσικό CD (Hakwind - Quark strangeness and charm, 1977 - 2005 Sunrise Records) και μου κάνει νερά όταν προσπαθώ να το rippάρω με το Windows Media Player. Έχω ένα LG GSA-4163B εδώ και κανα χρόνο. Γενικά δεν έχω άλλο παρόμοιο πρόβλημα με άλλο CD, μάλιστα μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια rippαρα ένα άλλο (επίσης αυθεντικό) και όλα οκ. Λέτε να φταίει το cd ή μήπως να έχει κάποια προστασία; Συγκεκριμένα το πρόβλημα είναι οτι κάνει πολλή ώρα και γενικά σε κάποαι αποτυγχάνει. Βασικά ακόμα το τελευταίο κομμάτι δεν έχω καταφέρει να περάσω. Μου βγάζει error μετά απο λίγη ώρα "Windows Media Player cannot play the CD. The disc might be dirty or damaged. Enable error correction and try again"

Καμιά ιδέα;

ΥΓ: Δεν τίθεται θέμα πειρατείας κτλ. Για να το περάσω στο mp3 player μου θέλω να το rippάρω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Στο media player στα τελευταία κομμάτια κάνει τσικ τσικ κτλ όταν παίζει. Μένει να το δοκιμάσω και σε ένα στερεοφωνικό. Παίζει να βγήκε ελατωματικό το cd;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.