Jump to content



Τι έγινε?


michailovits

Recommended Posts

Είχα σε ένα κουτί μια Motherboard MSI K8N NEO 3-F, προχτές την έβαλα να δουλέψει,όλα μια χαρά, αλλά δεν έχει ήχο.τι να κάνω ρε παιδια?

και απο το bios είναι enable και τους νεότερους drivers που έχει η msi στο site της mobo έχω βάλει αλλά τίποτα.

Τι να κάνω ρε παιδιά

Please HELP

Link to comment
Share on other sites

michailovits και εγω αυτο το m/b δουλευω αυτη τη στιγμη και μάλιστα αυτο το προβλημα διορθωσα!!! Ακου.... Η θα δουλευει το front & back panel του ηχου (συνδεοντας στο J_AUDIO το καλωδιο του front panel) ή θα δουλευει μονο το back panel βραχυκυκλώνοντας δυο jumpers του J_AUDIO....

Αν το J_AUDIO μενει "γυμνο" δεν εχεις καθολου ηχο

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευεσαι θα παρουμε την περιπτωση που θα βγαινει ο ηχος μονο απο την πισω μερια (back panel). Θα βρεις το J_audio(συνολο απο pins) και χρησιμοποιωντας δυο jumper θα το φτιαξεις... Πρεπει να συμβουλευετεις το manual για να δεις που βρισκεται το j audio που kai βάλεις τα jumper ετσι οπως σου δειχνει η foto... Αν δεν το εχεις κατεβασε το απο www.msi.com.tw

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φίλε iced!!

Αυτό ήταν.

αλλά...το έφτειαξα με ένα (1) μόνο jumperάκι και όχι με 2 όπως έχουν όλα τα mobos,λες να έχω πρόβλημα?το jumper το έβγαλα απο έναν άλλο υπολογιστή και τώρα κ εκείνος έχει 1 Jumper αλλά και οι δυο υπολογιστές δουλεύουν μια χαρά. Λέτε να έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε, χαιρομαι που το εφτιαξες! Μπα δε νομιζω να υπαρχει προβλημα αλλα καλο θα ηταν να πας σε καποιο μαγαζι και να ζητησεις 3-5 τζαμπερακια για να βαλεις στα pc και για να εχεις γενικα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.