Jump to content



xfxβοηθεια με το pc μου!!!!!!!!!ξαφνικα black out!!!


darkwatch

Recommended Posts

χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια !!!!!

το pc ενω μπορει να λειτουργει με τις ωρες ανοιχτος χωρις προβληματα ξαφνικα σβηνει (σαν να κοβεται η τροφοδοσια)

δεν εχει σημασια αν ειναι ανοικτος ο υπολογιστης 5 λεπτα η 6 ωρες .

Το τρoφοδοτικο ειναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 730αρι τσεκαρισμενο οτι δουλευει σωστα

το συστημα περιλαμβανει τα εξης:

core duo 2,44 6600 με ψυξη zalman 9700 (απο τις καλυτερες ψυκτρες που κυκλοφορουν)

p5nSLI asus motherboard

4x 512 OCZ 667Mhz dual channel

xfx 8800 gtx 768mb

1x maxtor sata2 300gb

1x maxtor ide 200gb (ο οποιος καηκε σε ενα απο αυτα τα ξαφνικα shut-downs)

2x dvd recorders (1 nec και 1 liteon)

το προβλημα προυπηρχε στο συστημα και με αλλη καρτα γραφικων (xfx 7950gt 512mb) καθως και με 1 512 dimm μνημης (πιστευα οτι μπορει να φταινε οι μνημες)

αν εχει κανεις αντιμετωπισει κατι αναλογο ας βοηθησει plz.....

Kαι πριν λιγο ανακαλυψα οτι αυτο γινεται μονο οταν εχω και τα 4 dimakia πανω αν εχω 2 η τρια δεν κανει αποτομα shutdown

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22

Κατά πάσα πιθανότητα κάποια από τις μνήμες την έχει παίξει...

Κάνε ένα metest...

^^ αυτό, αλλά τρέξε το memtest με ένα dimmάκι κάθε φορά, για να εντοπίσεις τον υπαίτιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkwatch [Σήμερα, στις 00:19]

χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια !!!!!

το pc ενω μπορει να λειτουργει με τις ωρες ανοιχτος χωρις προβληματα ξαφνικα σβηνει (σαν να κοβεται η τροφοδοσια)

δεν εχει σημασια αν ειναι ανοικτος ο υπολογιστης 5 λεπτα η 6 ωρες .

Το τρoφοδοτικο ειναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 730αρι τσεκαρισμενο οτι δουλευει σωστα

το συστημα περιλαμβανει τα εξης:

core duo 2,44 6600 με ψυξη zalman 9700 (απο τις καλυτερες ψυκτρες που κυκλοφορουν)

p5nSLI asus motherboard

4x 512 OCZ 667Mhz dual channel

xfx 8800 gtx 768mb

1x maxtor sata2 300gb

1x maxtor ide 200gb (ο οποιος καηκε σε ενα απο αυτα τα ξαφνικα shut-downs)

2x dvd recorders (1 nec και 1 liteon)

το προβλημα προυπηρχε στο συστημα και με αλλη καρτα γραφικων (xfx 7950gt 512mb) καθως και με 1 512 dimm μνημης (πιστευα οτι μπορει να φταινε οι μνημες)

αν εχει κανεις αντιμετωπισει κατι αναλογο ας βοηθησει plz.....

Kαι πριν λιγο ανακαλυψα οτι αυτο γινεται μονο οταν εχω και τα 4 dimakia πανω αν εχω 2 η τρια δεν κανει αποτομα shutdown

είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και τελικα έφταιγε το τροφοδοτικό μου φίλε....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 12:45]

είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και τελικα έφταιγε το τροφοδοτικό μου φίλε....

το τροφοδοτικο μου φιλε μου ειναι ολοκαινουργιο και το τσεκαραμε και σε αλλο υπολογιστη για 2 ημερες δεν εκανε το παραμικρο
Link to comment
Share on other sites

εγώ ειχα καποια τετοια προβληματα και μετα απο 1 χρονο ανακάλυψα οτι ειχαν σκασει οι πυκνωτες της μητρικης...:p Οταν την αντικατεστησα τα προβληματα σταματησαν. Ελπιζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.