Jump to content


Ιδανικο βαρος


def

Recommended Posts

μηπως τελευταια το παρακανατε με την μασα?για τεσταρετε το ευατος σας αν εχετε περιτα κιλα αναλογα με το βαρος σας.Αντε να αρχισει ο χορος

http://www.ygeia.com.cy/div.htm

Link to comment
Share on other sites

Τετοιου ειδος υπολογισμοι δεν ειναι ποτε 100% ακριβεις. Απο σωμα σε σωμα υπαρχουν τεραστιες διαφορες.

πχ εγω 1.84 κ βαρος 91 κιλα. Μου λεει οτι το ιδανικο ειναι στα 74. Αν παω εγω σε αυτα, θα ειμαι σαν σκελετος.

Το μοναδικο νουμερο που σε ενδιαφερει ειναι το ΒΜΙ.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να αναφερεται σε γυναικες..(λογικα)

Ιδανικο βαρος 79,4 (η ακριβεια μας μαρανε) με 1,90 υψος..

Οταν ημουνα σκελετος σε κατι χαλεπους καιρους ημουν 80 και ολοι τρομαξαν..

(και χαλασε ο μεταβολισμος μου απο εκει και επειτα)

edit

τρελλο typo λογω βιασυνης...79,4 εβγαλε το ιδανικο ..οχι 97,4 που εγραψα!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλα λεει, ξερω εναν στο γυμναστηριο που ειναι 1.75-1.80 το max, ζυγιζει 98 κιλα και εχει 8% λιπος, προσωπικα ειμαι 82-83 και 1.76, συμφωνα με τον δεικτη πρεπει να παω στα 77 ενω το ιδανικο βαρος ειναι 68 :blink: , δηλαδη συμφωνα με το site οταν ζυγιζα 97 εμοιαζα στον gabe newell (οκ ειμουνα λιγο παχουλος αλλα οχι τοσο :p ) θα επρεπε να λαμβανει υποψη του ο δεικτης τον σωματοτυπο, το ποσοστο λιπους στο σωμα και ενα σωρο αλλα.

Αν εχει καποιος περιττα κιλα ή οχι και δεν κοιταει τον καθρεφτη θα το μαθει απτους γυρω του, οχι απο εναν προχειροφτιαγμενο δεικτη :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.