Jump to content



Ipod nano old version!


_K_Marios_

Recommended Posts

Κατα πασα πιθανοτητα κανενα.Γιατι ομως να παρεις την παλια εκδοση?Εγω προσωπικα πηρα το καινουριο αφου ειδα και το παλιο απο κοντα.Το καινουριο ειναι κλασσης ανωτερο και το πιο σημαντικο απ'ολα δεν κανει σημαδια.Το νικελ σακατευεται πολυ ευκολα και φαινεται πολυ ασχημα.

Η γνωμη αφου εχω δει και τα 2 ειναι να πας στο καινουριο σχεδιο αφου ειναι πιο ανθεκτικο απο το παλιο.Αυτο βεβαια εξαρταται απο εσενα.Εγω μια προταση εκανα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _K_Marios_ [Σήμερα, στις 22:04]

Τι βελτιώσεις έχει το καινούργιο ?

Καταρχας εχει 24 ωρες αυτονομια εναντι 12 ωρων που ειχε το παλιο.Τωρα εμφανισιακα απλα το καινουριο δν ειναι γυαλιστερο αλλα ματ.Ειναι πολυ πιο ομορφο και "κυριλε".Αν τα βαλεις διπλα διπλα θα καταλαβεις τη διαφορα.Τωρα για αλλες δυνατοτητες δε γνωριζω.Δε πρεπει να εχουν βασικα.

Εγω παντως θα σου προτεινα το καινουριο

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται για τι χρηση το θελεις.Αν το θελεις για μουσικη τα 4gb ειναι πολλα.Εγω προσωπικα εχω παρει stickακι για τα αρχεια που θελω να μεταφερω.Αν βεβαια εσυ προτιμας να κουβαλας παντου το ipod σου (απροσεχτους φιλους, συγγενεις) και δε το λυπασαι που θα εχεις δωσει 280 τοτε οκ παρε το 30αρι.Αλλα εχω την εντυπωση πως το stickακι θα σε βολεψει ΠΟΛΥ περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε βγαινει σε μαυρο.Αν θυμαμαι καλα τα χρωματα ειναι: Ασημι, ροζ, μπλε, πρασινο απο τα οποια με διαφορα το ασημι ειναι το καλυτερο.Γιατι ομως το θες τοσο πολυ μαυρο?

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που δεν πήρα iPod είναι αυτό το νικελ που λες. Έχεις δει iPod μετά απο πολύ καιρό χρήσης; Χάλια είναι... Σαφέστατα και αν πάρεις να πάρεις το καινούργιο.

Όσο για τα 30GB, για κάποιους είναι πολλά, για κάποιους άλλους είναι λίγα. Προσωπικά επέλεξα 30GB γιατί ήθελα να έχω όλα μου τα αρχεία μουσικής μέσα. Δε λέω οτι τα ακούω συνεχώς όλα αλλά πολλές φορές έχω τσατιστεί άμα θέλω κάτι και δεν το έχω μαζί μου. Έτσι, πέρασα μια και καλή όλη μου τη συλλογή μέσα και από τότε απλώς προσθέτω όποτε πάρω κάτι καινούργιο. Δεν έχω μπει ποτέ στο δίλημμα ποιό να πρωτοσβήσω... Είναι ένας πολύ σημαντικός παράγοντας αυτός, ωστόσο σημαντικός είναι και ο παράγοντας του μεγέθους και της αυτονομίας. Σκέψου καλά τι ζητάς και απο χώρο πάρε ό,τι μεγαλύτερο αντέχει η τσέπη σου πιστεύω. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 15:37]

Ένας λόγος που δεν πήρα iPod είναι αυτό το νικελ που λες. Έχεις δει iPod μετά απο πολύ καιρό χρήσης; Χάλια είναι... Σαφέστατα και αν πάρεις να πάρεις το καινούργιο.

Όσο για τα 30GB, για κάποιους είναι πολλά, για κάποιους άλλους είναι λίγα. Προσωπικά επέλεξα 30GB γιατί ήθελα να έχω όλα μου τα αρχεία μουσικής μέσα. Δε λέω οτι τα ακούω συνεχώς όλα αλλά πολλές φορές έχω τσατιστεί άμα θέλω κάτι και δεν το έχω μαζί μου. Έτσι, πέρασα μια και καλή όλη μου τη συλλογή μέσα και από τότε απλώς προσθέτω όποτε πάρω κάτι καινούργιο. Δεν έχω μπει ποτέ στο δίλημμα ποιό να πρωτοσβήσω... Είναι ένας πολύ σημαντικός παράγοντας αυτός, ωστόσο σημαντικός είναι και ο παράγοντας του μεγέθους και της αυτονομίας. Σκέψου καλά τι ζητάς και απο χώρο πάρε ό,τι μεγαλύτερο αντέχει η τσέπη σου πιστεύω. :)

Εγω παντως για να σου πω την αληθεια το 30αρι δε θα μου εφτανε με τπτ για να βαλω ολα τα τραγουδια μου μεσα.Τωρα μου φαινεται λιγακι υπερβολικο να εχω ολα μου τα τραγουδια μεσα(Χανει και την αξια του το pc:p ).Δλδ ειναι δυνατον στα 4Gb να μην μπορεις να βαλεις τα αγαπημενα σου τραγουδια?Αμφιβαλλω κιολας αν ειναι τοσα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από carlitofj

Εγω παντως για να σου πω την αληθεια το 30αρι δε θα μου εφτανε με τπτ για να βαλω ολα τα τραγουδια μου μεσα.Τωρα μου φαινεται λιγακι υπερβολικο να εχω ολα μου τα τραγουδια μεσα(Χανει και την αξια του το pc:p ).Δλδ ειναι δυνατον στα 4Gb να μην μπορεις να βαλεις τα αγαπημενα σου τραγουδια?Αμφιβαλλω κιολας αν ειναι τοσα πολλα.

Εμένα προς το παρόν με φτάνει. Στο μέλλον δεν το νομίζω :p Αλλά δεν με έφτανε το πράσσινο για μεγαλύτερο. Όσο για το οτι χάνει την αξία του... δεν το νομίζω. Όσο για τα αγαπημένα κομμάτια... Μερικές φορές δεν φτάνουν ούτε τα 4GB :p ’μα ακούς διάφορα είδη και αλλάζουν συχνά οι διαθέσεις σου την έχεις βάψει...

Αρχική απάντηση από Winters

Στα λεφτα του nano παρε iaudio.... Αν μπορεις να ανεβεις στα 360 παρε το archos 604 ειναι κορυφη.....

Τα iAudio είναι λίγο περίεργη φάση... Αν το θέλει απλώς να ακούει στο χαλαρό ίσως τον ξενίσει... Μετά από πολύμηνη χρήση πιστεύω πως είναι πολύ καλά αλλά όχι για το "ευρύ κοινό"...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 13:10]

Εμένα προς το παρόν με φτάνει. Στο μέλλον δεν το νομίζω :p Αλλά δεν με έφτανε το πράσσινο για μεγαλύτερο. Όσο για το οτι χάνει την αξία του... δεν το νομίζω. Όσο για τα αγαπημένα κομμάτια... Μερικές φορές δεν φτάνουν ούτε τα 4GB :p ’μα ακούς διάφορα είδη και αλλάζουν συχνά οι διαθέσεις σου την έχεις βάψει...

Ο,τι και να λεμε τα 30gb ειναι καλυτερα απο τα 4gb!Απλως με τα 60 λιγοτερα που θα δωσει θα μπορουσε να παρει κατι ακομα που χρειαζεται ενω ταυτοχρονα θα εχει παρει και τα 4gb που θα του φτανουν και με το παραπανω.Καπως ετσι το προτεινω εγω...Τωρα τι βολευει στον καθενα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.