Jump to content



HISTORY OF NEED OF SPEED


BILL5

Recommended Posts

> The Need for Speed Released: 08/31/1995

> The Need for Speed: SE Released: 1996

> Need for Speed II Released: 04/30/1997

> Need for Speed II: SE Released: November 1997

> Need for Speed III: Hot Pursuit Released: 09/30/1998

> Need for Speed IV: High Stakes Released: 06/20/1999

> Need for Speed V: Porsche Unleashed Released: 03/29/2000

>Need for Speed Motor City online 2001

>Need for Speed VI: Hot Pursuit 2 Released: 10/24/2002

>Need for Speed Underground 11/17/2003

>Need for Speed Underground 2 11/16/2004

> Need for Speed Most Wanted Released: 16 November 2005

> Need for Speed Carbon Released: 11/02/2006

εδω θα δειτε πως ξεκινισαν ολα και ξερουμε αυτο που λεγεται NEED FOR SPEED σημερα. με φοτογραφιες και αλα για οσους δεν προλαβαν της προτες εκδοσεις και να θημονται η παλιοτερη....

http://firstgennfs.rscsites.org/index.php

Link to comment
Share on other sites

H σειρά Underground έκανε ήρθε την κατάλληλη στιγμή και απλά τα σάρωσε όλα. Πάντως το Need for Speed πάει με την εξέλιξη και το ψώνιο που υπάρχει σε κάθε χρονική περίοδο στον κόσμο του car racing:happy:

Link to comment
Share on other sites

για την ιστορια τον NFS SE το επαιζα στο γυμνασιο με τους φιλους μεσο μοντεμ!

παντα την μαυρη diablo και παιζαμε παντα στην πιστα coast αν θυμαμαι καλα που την λεγαμε και λιμανακια :hehe:

ωραιες εποχες :D

Link to comment
Share on other sites

......εμένα ήταν το πρώτο παιχνίδι original που αγόρασα....το need for speed II ........ McLaren F1 Lotus GT1 αν θυμάμε καλά.....και πίστα ΕΛΛΑΔΑ!.....!γύρω στις 6-7 πίστες πρέπει να είχε αν θυμάμε καλά και ο ήχος της manual lotus esprit ήταν όλα τα λεφτά (όσο μπορούσες να μιλήσεις για ήχο τότε....)!μέχρι και πριν απο 2 χρόνια το έπαιζα στο pc μ!μα όταν έβαλα τα XP :/ δεν!ήθελε win98!τρελό παιχνιδι :D

Link to comment
Share on other sites

NFSII SE!!!! ολα τα λεφτα αυτο παιχνιδι...απειρες ωρες παιξιματος..

Θυμαμαι μικρος μου περναν το καλωδιο για να διαβασω αλλα ειχα καβατζα ενα αλλο :p

και ειχα βαψει τα led του casce για να μη φαινεται οτι ειναι ανοιχτο ... Καλες εποχες τοτε που τα pc ηταν αθορυβα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος

Αλλά πρόσθεσε και την σειρά UnderGround..

Και μια διωρθοσούλα

το Χ στα λατινικά είναι το 10...και το ΙΧ είναι το 9

’ρα δεν γίνεται από ΙΧ να πάς σε ΙΙΧ(αν θυμάμαι καλά) άρα το Catbon είναι X , Unerground VII k underground2 VIII

Link to comment
Share on other sites

Need for Speed 1 Σε συστημα 3do θυμαμαι που τα γραφικα ηταν πολυ καλα Και επαιρνα την Lamborghini (τρομερη) Και μετα ειχε ερθει το Playstation και δεν ηξερα γιατι τα γραφικα ηταν χειροτερα... (3do = 64bit console)

Και το Need for Speed Prosche UNleashed που ηταν το καλύτερο απ΄όλα !

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολη σειρα ειναι απλος καρυφαια εγω θημαμε οταν επαιζα το Need for Speed II στο πρωτο μου pc(celeron 600,256mb ram,Riva Tnt 2) απο τοτε δεν εχω χασει κανενα παιχνιδι της σειρας.......

καλα στο Need for Speed II τοις κοντρες που εβαζα με στοιχηματα με φιλους μου εχουν μεινει αξεχαστες.....παλες καλες εποχες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert

Νομίζω ότι αν το κάνεις emulation στα XP για 98/ΜΕ παίζουν όλα...

οχι δεν παιζει το NFS 1 SE KAI NFS II KAI SE II απο το 3 και μετα παιζουν ολα το εχω κανει ακομα και 95 το εβαλα αλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.