Jump to content



Προς κατόχους p5wdh deluxe


salatemporos

Recommended Posts

το συστημα μου αποτελειτε απο p5wdh dlx e6600 ,rx1950 pro , hdd: wd2500ks

το πρόβλημα που αντιμετοπίζω είναι με τον δίσκο, στο hdtach μου το βγαζει συνεχεια γυρω στα 150 ενω κανονικά επρεπε να βγαζει 300mb/s.

Μάλλον φενεται οτι δουλευει σαν σατα1 o diskow den εχει κανενα jumperaki πανω του .

μήπως υπάρχει καποια ειδική ρυθμιση στο m/b και δεν την βρίσκω?

οποιος γνωρίζει κατι ας με help λιγο :)

ευχαριστώ

:o

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και στο BIOS εχει τον δισκο σαν IDE interface .....αλλαξε το σε AHCI ( κατι που σημαινει Format και Εγκατασταση Λειτουργικου απο την αρχη ) ...... Θα χρειαστεις και τους αναλογους drivers κατα την εγκατασταση οπου θα τους κατεβασεις απο ΕΔΩ...... Αντε και καλο κουραγιο :) :) ;)

Link to comment
Share on other sites

οταν το εβαλα σε achi και πήγα να bootaro τι=ην μια φορα δεν εβρισκε τους αλλουσ 2 pata και την αλλη εσκασε μια bsod.

το λειτουργικο ειναι τα svista.

επειδη ειναι dsp ekdosi λες να εχο πρόβλημα με activation ?(original exo)

Link to comment
Share on other sites

P-ATA πως δινεται να εχεις ?????? το ενα και μοναδικο IDE Controller δεν το χρησιμοποιεις για καποιο DVD or DVD-R or anythink else ????? Τελωσπαντων οπως και να εχει για να δεις καποια ( ας πουμε διαφορα ) θα πρεπει να γυρισεις τον μοναδικο σου S-ATA σε AHCI που αυτο το ,ξαναλεω ,σημαινει ΞΑΝΑ εγκατασταση λειτουργικου και φορτωμα driver απο δισκετα. :)

Link to comment
Share on other sites

ta dvdrw +dvd rom τα εχω διπλα στο floppy

και τους αλους 2 δισκους τους εχω κατω αριστερα σχεδον διπλα εκει που μπαινουν τα fireware kai usb (τα extra). Μήπως τα έχω βάλει λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.