Jump to content



γραφω DVD+RW αλλα μετα το βλεπει κενο!?


Recommended Posts

εχω το samsung ts- h552u και οτι εγω γραψει μεχρι τωρα ολα καλα. προσφατα πηρα 2 dvd+rw για να γραφω τα προγραμματα που εχω για να μη πανε χαμενα τοσα dvd που εχουν πιο παλιες εκδοσεις....τεσπα. αρχικα ηθελα να παρω κατι σονυ αλλα στο πλαισιο που πηγα δεν ειχαν στοκ και πηρα κατι tdk κοκκινα 8χ. το drive μου μπορει να γραψει +rw μεχρι 4χ. ωραι λοιπον, βαζω να το καψω το βλεπει το νερο περναω τι λιστα παταω καψιμο αλλα μου εχει μονο 2,4χ ταχυτητα! τι στο καλο λεω? τεσπα λεω και συνεχιζω. τελικα αρχιζει....κανει φορματ το δισκο και τον καιει ελα ομως που μετα δεν εχει τιποτα μεσα το DVD!!! τι στο καλο? το drive εχει το τελευταιο firmware.... σκευτηκα οτι ισως να φταιει οτι εχω παλιο νερο(καποια 6αρα εκδοση δε θυμαμαι και αυτο διοτι το 7 ειναι τεραστιο και εχει ενα σωρο ΑΧΡΙΣΤΑ πραματα) λεω αντε ας βαλω το 7 τελικα βρηκα μια lite εκδοση που εχει μονο την εφαρμογη για καψιμο ειναι η τελευταια 7.7.5.1. δοκιμαζω ξανα....τιποτα!!! με κανενα απο τα δυο DVD+RW!!!! WTF?????? α! εντομεταξυ ενας φιλος μου εδοσε ενα δικο του δισκακι, μαρκας imation, το οποιο στο δικο του nec 3520(νομιζω) καιγεται κανονικα αλλα στο δικο μου μου βγαζει σφαλμα κατα τη διαμορφωση....και το κουφο ειναι οτι ειχα και εγω πιο παλια ενα επανεγκραψιμο μαρκας nashuyia ή κατι τετοιο(μου το εδωσε ενας γνωστος, σιγα μην αγοραζα τετεια μαρκα...:p) και γραφοτανε κανονικα!!!!!:sick:

:help:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχει περίπτωση ασυμβατότητας recorder με δισκάκια, το θέμα με την ταχύτητα μου έτυχε και σε εμένα με 1 teak cd recorder και το δισκάκια Philips τα οποία τα έγραφε σε 16χ και πολλά τα έκαιγε ή αν ολοκληρωνόταν η εγγραφή δεν υπήρχε τίποτα μέσα. Τώρα για την έκδοση 7 του νερο σίγουρα παίζει ρόλο, διάβασα και σε άλλο thread ότι έχουν πολλοί δεν είναι ευχαριστημένοι αλλά δε νομίζω ότι το κέντρο του κακού είναι μόνο το πρόγραμμά, αλλά για να καταλήξω σ αυτό που ήθελα να πω εξ αρχής υπήρχε μια περίοδο που έβλεπα 11 στα 10 dvd r Samsung να γυρνάνε πίσω και rma

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως αρχικα ειχα το μοντελω Β αλλα μετα απο RMA μου ηρθε το U. οπως και να εχει οτιδηποτε αλλο το εχει γραψει! ακομα και τα σκετα τα DVD+R TDK κατι μπλε που ειναι τα γραφει κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.