Jump to content



Help δεν δουλεύει


michailovits

Recommended Posts

έχω ένα άλλο pc στο οποίο πριν απο λίγο πήγα να βάλω μια geforce 4 mx4000 128mb agp,μόλις την έβαλα όμως ο υπολογιστής δεν άνοιγε.Πατούσα το κουμπί εκκίνησισης και τίπτοτα.Έβαλα μια άλλη κάρτα επάνω μια sis,μόλις την έβαλα όλα δούλεψαν.

Τι φταίει??η geforce4??Δεν υπάρχει περόπτωση να την κάνω να δουλέψει,γιατί την χρειάζομαι?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν μου έλεγες ότι δεν την χρειάζεσαι, θα σου έλεγα ότι αφού το pc σου δουλεύει με άλλη κάρτα και κολλάει μ'αυτήν, αυτό σημαίνει ότι η ΜΧ400 είναι πάπαλα.

Αλλά πιστεύω ότι επειδή την χρειάζεσαι, υπάρχει περίπτωση να δουλέψει... :ρ

Όχι σοβαρά τώρα, αν δεν παίζει ασυμβατότητα με AGP2.0/AGP3.0 ή κάπως έτσι (κάτι σχετικό με backwards compatibility), τότε κατά πάσα πιθανότητα είναι off η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι μάλλον είναι off η κάρτα αλλά τι κάρτα είναι αυτή?geforce4 mx 4000 όχι 400 με128mb μνήμη.Τι να πω ρε παιδιά,τότε μπορείτε να μου πείτε την πιο φτηνή κ'αρτα agp ίσα ίσα να παίζω ένα hl2 με όλα στο Low.Επίσης το hl2 παίζει σε Κάρτα γραφικών Sis 315 με 32mb μνήμη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να παιζει στην Sis 32mb..Γιατι δε ψαχνεσαι για μεταχειρισμενη με 50Ε για καμια 9600+

Επισης δεν μας λες και τι μηχανημα ειναι..Γιατι μπορει να περιοριζεσαι και απο αλλα hardware parts..

Δλδ μη μας πας P2 350 :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Σήμερα, στις 19:23]

p4 prescott 2,8ghz,245ram 80gb maxtor pata 400watt τροφοδοτικό

νομιζω πως μπορω να πω κατι πανω στο προβλημα σου....καποια ασυμβατοτητα μεταξυ του προτυπου agp 2x και του 4x-8x ....τι εχει η καρτα και τι η μητρικη?για δοκιμασε να παιξεις με τις ρυθμισεις της agp στο bios...

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα δεν θυμάμαι αν είναι 8x ή 4x,σίγουρα είναι ένα απο τα δύο.

Η motherboard τώρα είναι σίγουρα 8x.

Να πω ότι μόλις πάω να ανοίξω τον υπολογιστή ανάβει το πράσινο λαμπάκι και σβήνει αμέσως.Το pc δεν λειτουργεί καθόλου,για να μπορέσω να παίξω με το bios.Τι να πω...

μήπως καμιά radeon 9250 agp8x με 32 απο το e-shop είναι μια χαρά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas

θες σωνει και καλα καινουρια??δεν πας να ριξεις μια ματια σε ενα μαγαζι στην παραλληλο στης στουρναρη που αγοραζει/πουλα μεταχειρισμενα?

1) Ειναι Θρακη το παιδι :p

2) Ουτε με 9250 πιστευω θα κανεις την δουλεια σου..Παρε μια 9600(προ η SE) ωστε να μπορεις να παιξεις..

3)Ασυμβατοτητα θα παρουσιαζε μονο αν η καρτα ηταν 2χ ή η μητρικη του, να υποστηριζε agp2x..(γιατι ξερω οτι δινει παραπανω ρευμα στο σλοτ (2χ) ετσι δεν ειναι ?

4) Δοκιμασες για clear cmos ( apo jumper) και να βαλεις την καρτα ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι Θράκη είμαι και μάλιστα στην Ξάνθη.

Ξέρω γω...9600 δεν έχει στο e-shop.

Πάντως αν είναι κανείς απο ξάνθη και έχει καμιά agp που θέλει να την ξεφορτωθεί,την αγοράζω!!!

και δεν θέλω να δώσω και πολλά λεφτά γιατί το μηχάνημα δεν είναι και τόσο καλό και μάλιστα είναι του μπαμπά μου,ο οποίος μπορεί να στραβώσει και να μη με αφίνει να την περάσω.

Καμιά άλλη πρόταση ρε παιδιά

Link to comment
Share on other sites

το έκανα κι αυτό αλλά τίποτα.

Ρε παιδιά αν είναι κανείς απο ξάνθη και έχει καμιά παλιά agp κάρτα ας μου στείλει e-mail στο michailovits@yahoo.gr για να μου πουλήσει την κάρτα αν είναι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.