Jump to content



Οθονες για κυκλωμα κλειστης τηλεορασης. HELP!


qbiefox

Recommended Posts

Εχω το εξης προβλημα. Στο καταστημα της αδερφης μου, εχουμε εγκαταστησει αυτη την συσκευη παρακολουθησης με καμερες. Η συσκευη εχει D-sub και composite εξοδο για οθονες, ομως αυτες δεν μπορουν να λειτουργησουν ταυτοχρονα. Επιλεγεις με διακοπτακι που θα βγαζει το σημα. Αυτο που θελω να κανω ειναι να βλεπω τι γραφουν οι καμερες και στο ισογειο που υπαρχει ενα pc με tv-card, αλλα και στον 1ο οροφο, που θα αγορασω μια οθονη για αυτο τον σκοπο. Γενικα προτιμαω να χρησιμοποιησω την composite εξοδο, 1ον για να μπορω να βλεπω τις καμερες απο το pc (μεσω του video-in της tv-card) ενω ειμαι στο desktop (το pc χρησιμοποιειται για προγραμμα για την δουλεια) και 2ον γιατι ηδη υπαρχει καλωδιο composite που πηγαινει στον 1ο οροφο. Για τον 1ο οροφο σκευτομουν να παρω μια TFT 17αρα. Το θεμα ειναι: υπαρχει μετατροπεας composite σε d-sub? Γιατι TFT 17αρα με composite εισοδο δεν νομιζω οτι μπορω να βρω. Καμια αλλη λυση εχετε να μου προτεινετε? Να τονισω οτι η οθονη θελω να ειναι οπωσδηποτε TFT γιατι υπαρχει ελλειψη χωρου. Ευκολη λυση ειναι η TFT TV ομως αυτες ειναι πανακριβες για τον σκοπο που τις θελω... Τα φωτα σας...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.