Jump to content



καρτα καταγραφης εικονας KMC 4400R προβλημα


nick_p

Recommended Posts

για κακη μου τυχη παω εχθες να αγορασω μια dvr pci καρτουλα να ριξω επανω κατι καμερες σε εναν φιλο που ηθελε στο μαγαζι του....

ε λοιπον παω σε ενα καταστημα και βλεπω μεσα απο τον καταλογο της ΤΕLE μια φθηνη καρτουλα που την ονομαζει SVC-416

την περνω και μιας και μεσολαβουσε σαββατοκυριακο την βαζω επανω στο δικο μου pc(intel chipset 975) να δω τι παιζει....

εδω να τονισω πως απο κατω η καρτουλα το μοντελο της ελεγε "ΚΜC 4400R" και ειχε επανω της 4 ολοκληρομενα με τα παρακατω στοιχεια "conexant fusion 878A"

δεν ειναι tv tuner ειναι καρτα που απο πισω εχει 4 εισοδους BNC για να ριχνεις καμερες επανω....

εγαφα γυρο στις 20 ωρες ψαχνοντας να βρω πως δουλευει....

εψαχνα να βρω drivers στο νετ αλλα ματαιο......λιγοι ηταν αυτοι που δουλευαν αλλα μονο μια φορα.....μετα απο εππανεκινηση ετρωγα πορτα.....και φυσικα δεν δουλευαν σωστα.....αθλια εικονα σταθερη....οχι κινηση..!

λοιπον πανω που εψαχνα πεφτει το ματι μου επανω σε εναν τυπο που ελεγε πως εχουν βγει στην αγορα και κοπιες αυτησ της εταιριας (kodicom) οπου ανηκει αυτο το μοντελο και πως το καταλαβαινεις επειδη δεν εχει serial επανω στην καρτα......

την γυρναω και εγω αναποδα και πραγματι συνηδητοποιω πως δεν ειχε serial.....

τα πηρα στο κεφαλι.....και γιαυτο δεν δουλεψαν και οι drivers της kodicom......

το θεμα ειναι τωρα.....ξερει κανενας σας τιποτα για το σκηνικο αυτο??? μηπως υπαρχει κατι που να μασ επιτρεπει να την δουλεψουμε????

αν πηγαινα να την εγκαταστησω και εκανα τοσες ωρες θα γινομουν ξεφτιλα!!!!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Σε win98 δοκιμασες καθολου? Ειναι αρχαιο το chipακι και καλυτερα να δοκιμασεις σε παλιο λειτουργικο. Απο την αλλη το γυρνας πισω αν δεν παιζει και ψαχνεις για κατι καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Astacus

Σε win98 δοκιμασες καθολου? Ειναι αρχαιο το chipακι και καλυτερα να δοκιμασεις σε παλιο λειτουργικο. Απο την αλλη το γυρνας πισω αν δεν παιζει και ψαχνεις για κατι καλυτερο...

ναι ομως το θεμα ειναι να παιξει σε win XP.......

δεν μποεις να πεις στον πελατη....αλαξε windows δυστυχως.....:(

Link to comment
Share on other sites

Με μια προχειρη ματια ειδα οτι ειναι πολυ επιλεκτικη στο hardware. Θελει λεει ιντελ 815/845 και εχει μια προτιμηση στα radeon meta to 7500.

Απο software 95-98-nt και directX 8.Καλη τυχη...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.