Jump to content



Γιατί??


michailovits

Recommended Posts

έβαλα το ίδιο θέμα στις οθόνες αλλά δεν έλαβα απάντηση

ζητώ συγγνώμη που το ξαναγράφω

Αγόρασα μια οθόνη Neovo F-417 17" LCD και όποτε πάω και κάνω δεξί κλίκ πάνω σε ένα αρχείο μουσικής ή βίντεο η οθόνη σβήνει για λίγο και ξανα ανοίγει δίχνωντάς μου το μενού απο το δεξί κλι (ιδιότητες,αντιγραφή κτλ).Αυτό μου το έκανε και η παλιά μου οθόνη που ήταν crt.

Επίσης αυτό το κάνει και σε πολλούς φίλους μου που έχουν tft-lcd.Γιατί το κάνει αυτό??

Ξέρω πως δεν είναι πρόβλημα αλλά καμιά φορά μου τη δίνει.Έχω βάλει και drivers αλλά τίποτα.

ΥΓ:Μπας και μπορεί κανένας να μου πει τι είναι αυτό το ag Πριν απο το Neovo?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε όλους του φίλους σου?

Δοκίμασες να κάνεις μια φρέσκια εγκατάσταση windows?

Κάποιο πρόγραμμα το προκαλέι αυτό...καμιά φορά το κάνουν οι drivers ths NV αλλά μόνο όταν κάνεις δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας

Link to comment
Share on other sites

ναι σε όλου τους φίλους μου το κάνει αυτό και όλοι έχουν κάρτα της Nvidia.Λέτε να είναι οι drivers γιατί και windows έχουμε ξαναβάλει αλλά τα ίδια

ps πάντα βάζουμε τους drivers 93.71 αλλά νο,ίζω πως το έκανε και με την προιγούμνη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

οι φιλοι σου εχουν την ιδια οθονη?και εγω προς την καρτα κλινω αφου ειπες οτι στο εκανε και με crt.παραυτα ισχυει οτι γινεται στιγμιαια οπως το εξηγησε ο an7ov/er αλλα δεν ειναι αξιο αναφορας .δωσε μια εικονα του υπολογιστη σου μπας και φταει κατι αλλο αν και δεν το νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες εικόνα τι εννοείς?

Οι άλλοι φίλοι μου δεν έχουν την ίδια οθόνη με εμένα αλλά όλοι έχουν nvidia κάρτα με drivers 93.71.

Αυτό το κάνει για περίπου 1-2δευτερόλεπτα όταν πατάω δεξί κλίκ πάνω σε ένα αρχείο ήχου ή video αλλά μετά απο 1-2 δευτερα μια χαρά όλα.Αυτό προφανώς δεν είναι πρόβλημα αλλά καμιά φορά είναι λίγο σπαστικό. Πάντως γενικά σε όλα πετάει ο υπολογιστής και games και στα πάντα μόνο με τέτοια αρχεία παρατηρείτε το πρόβλημα.

Έχω και το νεότερο BIOSUPDATE στην mobo αλλά τα ίδια.

Κάθε βοήθεια θα μου ήταν πολύτιμη

Link to comment
Share on other sites

παιδά ένα μικρό λαθάκι.Αυτό τελικά δεν μου το κάνει σε αρχεία ήχου αλλά μόνο σε video (movie clip).

Υ.Γ Αυτά τα βιντεάκια τα έχω γράψει με την κάρτα τηλεόρασης (αν παίζει κανέναν ρόλο)

Μήπως πρέπει να πάω στους drivers της nvidia και να πειράξω τον οδηγώ βελτιστοποίησης οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Αν στο έκανε και στην παλιά οθόνη, τότε δεν φταίει η καινούρια οθόνη. Βάλε την οθόνη σου σε ένα άλλο pc να δεις αν το κάνει κι εκεί, ειδάλλως σκέφτομαι την κάρτα γραφικών ή τους οδηγούς της.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.