Jump to content



Πρόβλημα με Battlefield 2142


michailovits

Recommended Posts

Εγω ειχα παλιοτερα προβλημα με το BF2 και δεν μπορουσα να κανω login, ελεγε το pass δεν ειναι σωστο και ετσι εβαλα καινουργιο, πηγα "manage accounts" και μετα εκανα κλικ στο "forgot my password" στην περιπτωση του 2142 πρεπει να πηγαινεις "retrieve details" και μετα "retrieve password"

Οπως και να'χει καλυτερα να φτιαξεις νεο στρατιωτη για 3η φορα μιας και τα stats σου ειναι αλλη μια φορα ΑΙΣΧΟΣ, 1000 deaths 250kills 1 μονο combat pin και ουτε ενα dogtag !, δεν θελει καμια τρελη ικανοτητα για να εχεις αξιοπρεπη stats απλα προσπαθησε να παιζεις μονο στους ελληνικους server που ανεφερα πιο πανω αμα δεν εχεις καλα ping εξω και ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥ, επισης κατεβασε το fraps απτο www.fraps.com και κοιτα τα fps σου, αμα δεν εισαι σταθερα πανω απο τα 40-50 θα σου προτεινα να ριξεις τα settings, εγω προσωπικα που εχω 2 φορες πιο δυνατο συστημα απτο δικο σου (amd 3800+ 2gb ram 1900xt@xtx κλπ ) εχω ριξει terain effects dynamic lighting και lighting στο medium και φυσικα το enchanced lighting στο off, αυτα που πρεπει πασει θυσια να κρατησεις στο τερμα ειναι το geometry και το view distance scale ετσι ωστε να μην εχουν πλεονεκτημα οι αλλοι παικτες απεναντι σου ;-) διαβασε και το guide εδω για περισσοτερες λεπτομερειες σχετικα με το πως θα κανεις τις ρυθμισεις http://www.tweakguides.com/BF2142_6.html

Σου δινω και αλλα tips αν εσυ το θες :)

Οσο για clan OTAN αποκτησεις λιγο skill θα σου προτεινα GreekWarriors, οι gr-of ειναι πολυ λιγοτερο εκλεκτικοι ως γνωστον, απτην στιγμη που δεχονται αιτησεις σε καποιο game μπορει να γινει μελος τους και η κουτση μαρια :p

Link to comment
Share on other sites

τα πράγματα έγινα ακόμα χειρότερα.Τώρα δεν μπορώ ούτε στο account μου να μπω.Πρώτα έκανε 10ώρες αλλά τουλάχιστον έμπενε στο acouunt τώρα με τιποτα.Στο router βλέπω πως δεν προσπαθεί να συνδεθεί.Όταν πάει να συνδεθεί αναβοσβήνουν τα λαμπάκια ενω τώρα τίποτα.Στο ιντερνετ μπαίνω μια χαρά και με μεγάλες ταχύτητες.Απο το firewall είναι τσεκαρισμένο το battlefield2 (τώρα γιατί λέει bf2 και όχι 2142 είναι άλλο θέμα) πράγμα που σημαίει οτι μποεί να συνδεθεί.Πήρα μόλις τώρα τηλ.έναν φίλο, και μου είπε πως αυτό χτες μπήκε κανονικά και έπαιξε αλλα σήμερα ούτε αυτό μπορεί να μπει.Ανταλλάξαμε accounts αλλά τίποτα.Βασικά ο υπολογιστής του είναι πολύ αργός και νομίζω πως έπρεπε να περιμένει πιο πολύ και όχι οτι έχει πρόβλημα τα accounts.Τι μπορεί να φταίει??Λέτε να φταίνε οι αναβαθμίσεις του οτε και για λίγο καιρό να μην μπορώ να παίξω ονλινε?Αλλα ιντερνετ μια χαρά έχω

βασικά μπας και έχουν πρόβλημα στην ea γιατί ουτε στο ste τους www.battlefield.ea.com μπορώ να μπω.Αλλά εσείς πως το παίζετε

’λλο πάλι και αυτό...

θα τρελαθώ.Φαντάσματα πιάσαμε

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τωρα που δοκιμασα να μπω δεν με αφησε, ηρεμια λογικα θα φτιαξει καποια στιγμη, οσο για το firewall σου λογικο ειναι να το βλεπει ως BF2 αφου στην ουσια το 2142 ειναι ενα bf2 mod με το ιδιο αισχρο netcode :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits

ρε παιδιά,κάθε τρεις και λίγο φορματ κάνω.Μέσα σε μαι εβδμάδα έκανα 9φορματ.Πριν 5μέρες έκανα φορματ...

πάλι....?

τίποτα άλλο δεν υπάρχει να κάνω?

Το να το πετάξεις το σκέφτηκες???? Λεώ εγώ τώρα μια ιδέα Και να πάρεις ένα καινούργιο????

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε πως σε μερικές μέρες θα είναι οκ το παιχνίδι.

Τωρα, θέλω να ρωτήσω για το expansion του το northen strike.Είναι free και απλά το κατεβάζεις το εγκαθηστάς και το παίζεις?Έχω ψάξει σε μαγαζιά αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά.Ένας φίλος μου είπε πως μόνο απο το ιντερνετ το αγοράζω,αν στέκη αυτό τι πρέπει να κάνω (δεν εχω αγοράσει ποτέ απο το ίντερνετ)?Αν τελικά το πάρω αποτο ιντερνετ λέτε να με κλέψουν?Ο μπαμπάς μου δεν θέλει να δώσει πιστοτικές κτλ γιατί φοβάται.Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να το αποκτήσω το battlefield 2142 Northen Strike ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα απτο ΕΑ link το αγορασα για 10 ευρω, ητανε να το παρω απτο play.com για 9.5 αλλα ειναι κοροιδια αφου απλα εναν κωδικο σου στελνουνε :p, πες τον πατερα σου να βγαλει μια προπληρωμενη και για extra ασφαλεια να την χρησιμοποιεις μεσω paypal (www.paypal.com ) προσωπικα εχω κανει 27 συναλλαγες στο ebay 26 απο αυτες μεσω paypal και δεν ειχα ποτε προβλημα, ο καταλογος με τις χρεωσεις της καρτας δεν εγραφε ποτε κατι περιεργο, επισης απο play.com που δεν εχει paypal και δινεις τον αριθμο κανονικα εχω κανει μπολικες αγορες χωρις παρατραγουδα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Σήμερα, στις 14:36]

χμ...δεν ξέρω δεν μου πολυ αρέσει το paypal.Μπορώ να δώσω στο ea link τον αριθμό ης πιστοτικής και να μου δώσουν τον κωδικό?

duh ? τι εχει το paypal μην ακουω βλακειες απογευματιατικα, στο ea link μπορεις να πληρωσεις με ενα σωρο τροπους εκτος Paypal, ενας απο αυτους ειναι να δωσεις τον αριθμο, μετα σε αφηνει να κατεβασεις το περιοχομενο ( 170mb ) τρεχεις το setup και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Α....μάλιστα,ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Και για να επανέλθουμε (δυστιχώς)στο πρόβλημά μας , μετά απο πολλές προσπάθες πήρα screenshots τα σφάλματα που μου βγάζει είναι τα εξής.

1)

1o sfalma.rar

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!!Ναι ναι ναι ναι ναι!!!!!!

Παίζει μια χαρά!!!!!!!!Πήγα να κάνω νέο στρατιώτη και μόλις έκανα μπήκε μια χαρά,μετά τον έκανα delete και όλα δούλευαν μια χαρά!Σαν να το ξεμπλόκαρα ένα πράγμα!!!

Να ρωτήσω κάτι.Ονλινε είδα μόνο τον server greek warriors.Σε Titan mode ελληνικός server υπάρχει?Αν όχι ξέρετε πότε θα δημιουεγιθεί?

Επίσης πείτε μου τι πρέπει να γνωρίζω γιατί είμαι λίγο αρχάριος σε αυτ΄το παιχνίδι και δεν ξέρω σχεδον τίποτα.Μόνο να το παίζω...

Όποιος θέλει ας με βάλει στην λίστα φίλων του, λέγομαι S.M.Greek

(είμαι φανατικός titanας)

Πάντως παιδιά σας χιλιο ευχαριστώ που με βοηθήσατε σε πολλά θέματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά, ενώ μπαίνω κανονικά σε έναν server στο 2142 σε λιγότερο απο 5λεπτά με βγάζει και λέει punkbaster.

Αυτό μου το κάνει εδω και τρεις μέρες αλλά δεν εχω δώσει σημασία ,αλλά σήμερα έφτασε ο κόμπος στο χτένι δεν άντεξα τι θα γίνει επιτέλους!Δεν μπορώ να παίξω.

Συνέχεια Punkbaster punkbaster εφιάλτες θα βλέπω στο τέλος με αυτό το Punkbuster.

Τι να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ετοιμαζομαι για δουλεια και δεν εχω χρονο για δοκιμες ..... Το error που μου βγαζει οταν μπαινω στον σερβερ ειναι αυτο :

suxzr3.th.jpg

Εψαξα και βρηκα διαφορα προγραμματα που χρειαζονται για να διορθωθει το προβλημα, αλλα και παλι,εξακολουθει να υπαρχει το προβλημα.

Διαβαστε και εδω ενα thread απο εναν σαν εμας και αν εχετε χρονο δοκιμαστε και εσεις αν βγαλετε καποια ακρη..

http://forums.fevergaming.com/game-communities/battlefield-2142/game/support/125452-restriction-losing-key-packets-b-ffff0001.html

Εφυγαααααα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.