Jump to content



Πρόβλημα με Internet


michailovits

Recommended Posts

Έχω ένα router speedtouch 585(i) v6 το οποίο το πήρα μαζί με το πακέτο adsl μου απο τον οτε που είναι το conn-x με ταχύτητα 768.Ενω εδω και 2 μέρες οι ταχύτητες downloading είναι πάρα πολύ υψηλές, απο χτες το ινερνετ αργεί πάρα πολύ να ανοίξει ιστοσείδες και καμιά φορά δεν τις ανοίγει καθόλου και αναγκάζομαι να κάνω ανανέωση.Παρόλα αυτά οι ταχύτητες download παραμένουν πολύ καλές (50-70kb/sec αλλά έχε φτάσει και τα 80kb/sec,πριν απο αυτό το πρόβλημα).Δεν ξέρω τι να κάνω, απο το router μου το λαμπάκι internet είναι πράσινο όπως θα έπρεπε και αναβοσβήνει συνέχεια παρόλο που δεν κατεβάζω τίποτα και και δεν έχω κανένα πρόγραμμα ανοιχτό που να θέλει ιντερνετ σύνδεση.Μπας και είναι κανένα spyware ή κανένας ιός??Έχω scanάρει με τα spybot, adaware,nod32 και δεν βρίσκουν τίποτα εκτος απο το sρybot που όπως πάντα εντοπίζει κάποια spyware (που το adaware δεν τα εντοπίζει)αλλά α πατίσω fix και μετά ξανα scanάρω πάλι θα βρεί τα ίδια spywares,αλλά και πάλι δεν νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα.Μήπως φταίει το γεγονός πως ο οτε έχει αρχήσει τις αναβαθμίσεις των dslams του κτλ, γιατί δεν εξιγείτε αλιώς!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το DU Meter για να δεις αν πραγματικα υπαρχει κινηση στην γραμμη σου...

αν δεις κινηση, ψαξει για ιους, μπορει να ειναι καποια αυτοματη ενημερωση των windows ή του antivirus σου.

επισης μπορεις να δοκιμασεις με ενα αλλο ρουτερ για να δεις αν και εκεινο συμπεριφερεται με τον ιδιο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.