Jump to content


Ποιό utility για γραμματοσειρές??


pontium

Recommended Posts

Hi all!:)

Έχω στα pc της δουλειάς μου ένα κάρο γραμματοσειρές, κάπου στις 7500-8000.Πολλές απο αυτές μοιάζουν ή είναι ολόιδιες με άλλο όνομα με αποτέλεσμα να ψάχνω πολύ ώρα για να βρω τις κατάλληλες για μακέτες.Λοιπόν,ρωτώ, μήπως υπάρχει κανένα utility που να με βοηθήσει να ξεκαθαρίσω το τοπίο????? Έχω ένα απο το corel X3 αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να το δουλέψω.

Ακόμα,υπάρχει κανένα patch για το Signlab 5.0 που να υποστηρίζει usb σύνδεση plotter??

Ευχαριστώ:flower:

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν την βγάζω με παράλληλες και σειριακές,το ένα απο τα 3 που έχω ,Summa Sign PRO D120, έχει και σειριακή και usb αλλά το συγκεκριμένο "χτυπάει" με σειριακή όταν στέλνω να κόψω αμα δεν έχει γίνει καλό "make path" ενώ τα άλλα 2 σκυλιά,κόβουν όπως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Μπήκα στην cadlink αλλά δεν υπάρχει patch για usb υποστήριξη στο Signlab 5.0 .Υπάρχει απο το 6.0 και μετά μόνο:cry:

τι να κάνουμε με αντάπτορες USB to SERIAL δοκίμασες?

(για στείλε pM έχω έ Μ/Β ASUS 939 για πέταμα.....)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.