Jump to content


nec 20wgx2 υπερβολικά ζεστό...


caris32

Recommended Posts

την καλησπερα μου σε ολους...

Μολις σημερα παρελαβα αυτο το υπεροχο μονιτορ το οποιο μου παρουσιαζει το εξης "προβλημα"...

Ειναι υπερβολικα ζεστο στα πανω σημεια του εξαερισμου του...Βγαινει συνεχως μια ποσοτητα καυτού αερα με αποτελεσμα να νιωθεις οτι εισαι μπροστα απο ενα αεροθερμο...

Ειναι φυσιολογικο αυτο ή υπαρχει περιπτωση να συβαινει κατι ? Σημειωνω οτι εκτος απο αυτο που αναφερω δεν εχω παρατηρησει κατι αλλο...

Υπαρχει καποιος που να εχει τη συγκεκριμενη οθονη και να μπορει να μου απαντησει ωστε να ξερω αν ειναι φυσιολογικο ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο.....η οθονη ειναι ''δυναμη''............και η δικια μου στο πανω μερος βγαζει καυτο αερα..........βεβαια χαλαρωσε λιγακι οταν κατεβασα την φωτεινοτητα.....για δοκιμασε λιγακι να χαμηλωσεις και συ........στο 100% η οθονη απλα δεν αντεχεται......εγω την εχω ριξει στο 55% για να μην με τυφλωνει.

Link to comment
Share on other sites

Με καθησυχασες φιλε μου τωρα γιατι να σου πω την αληθεια ειχα ανησυχησει πολυ...

Την εβαλα και γω στο 65% τωρα και περιμενω να δω αν θα ζεσταθει το ιδιο... (αν και δεν το νομιζω)..

Μαλλον εχεις δικιο οταν ειναι στο 100% 'αναβει'...Παντως ειναι οντως φοβερη η οθονιτσα...εικονα αψογη....γωνιες θεασης τελειες.... AS-IPS πανελ....

Οταν κατεβαζω το brightness μουνταινει λιγο (ισως βεβαια ειναι επειδη ειχα συνηθισει το 100)...

Μπορεις να μου πεις αν εκτος απο το να κατεβασεις τη φωτεινοτητα αλλαξες και τιποτα αλλο?(αντιθεση κλπ)....γενικα (αν εχεις το χρονο και τη διαθεση) να ποσταρεις ολες τις ρυθμισεις που εχεις κανει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ την συγκεκριμένη οθόνη και δέν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.Βέβαια με το που την άνοιξα κατέβασα την φωτεινότητα αμέσως γιατί όντως δέν ήταν εύκολο να κοίτας για πολύ ώρα.Οιρυθμίσεις που έχω εγώ είναι φωτεινώτητα 39,8 αντίθεση 45,7 sharpness 29,1 advance dv mode=on dv mode=standard(ανάλογα την εφαρμογή)

Link to comment
Share on other sites

τελικά αν κατεβασεις την φωτεινοτητα στο 40-60% η οθονη δεν ζεσταινεται σχεδον καθολου....

Στο 100% οπως προανεφερα η οθονη "ανάβει" αλλα αυτο δεν σημαινει οτι υπαρχει προβλημα τελικα...

Εξαλλου το 100% ειναι οντως αρκετα κουραστικο....

fortenick σ'ευχαριστω για τις ρυθμισεις....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.