Jump to content



προβλημα με 4χ512 σε abit max3


overclocked

Recommended Posts

ειχα απο παλια στην μητρικη μου (abit ic7 max 3) 2 dimm των 512mb corsair

και αποφασησα να παρω αλλα 2 γιατι δε πηγαινε αλλο με 1gb ram....

λοιπον.... με 3 μνημες ολα δουλευουν οκ...αλλα οταν βαζω και την τεταρτη δεν bootarei με τπτ ...παει να μπει στα windows (στο φορτωμα της μπαρας) kai μπλε οθονη και restart αμεσως.....ολα default...δοκιμασα και να δωσω ρευμα μνημες χαλαρωσα και timings tpt....

και διαβαζω σε διαφορα forum για την abit max3 oti υπαρχει αυτη η buggia με τα 4 slot...

ειχε καταφερει κανεις να εχει 4 μνημες 512 σε αυτη τη μητρικη? αν ναι θυμαστε με ποιο bios? εχετε τπτ να προτινεται?

να πω επισης οτι για να καταφερω να δω το σημα των xp με τα 4 dimm επρεπε να βαλω τις 2 νεες corsair διπλα διπλα...αν δεν ηταν διπλα διπλα κολαγε στην αρχη του boot...

Link to comment
Share on other sites

πειραζε πειραζε στο τελος θα μου πεθανει το pc :/

τωρα αντιμετωπιζα αλλο προβλημα μετα απο ενα bios flash..κατι εγινε και δε bootare καθολου... μετα το veryfing DMI pool μου εβγαζε

ΝTLDR is missing

press ctrl-alt-del

ξερει κανεις τι ειναι αυτο?

μετα απο κατι πειραγματα στο bios... καταφερα και μπικε vista..αλλα δε μου βγαλε το dual boot που ειχα για τα xp Oo

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.