Jump to content



winxp repair...


Occultist

Recommended Posts

Πρόσφατα μου έβγαλε μια μπλε οθόνη κατά την εκκίνηση των xp, driver irq not less or equal με μια διεύθυνση μνήμης και ένα σχόλιο για το αρχείο usbdrv.sys Θα μπορέσω να μπω μέσω safe mode? Διορθώνεται από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Πάνω είχε εκτυπωτή, mouse, dsl modem και bluetooth dongle. Από τότε, μεσολάβησε και το Πάσχα, και δεν το ξαναδοκίμασα. Έχω κάνει και συχνά formats τελευταία και δεν την παλεύω πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κοιτας το ενδεχομενο να σου εχει χαλασει το hardware?Εγω ειχα ολοιδιο σφαλμα και τελικα μετα απο 2-3 reinstall των windows ανακαλυψα οτι οι πυκνωτες επανω στην mobo ειχαν εκραγει:confused: :confused: ...οταν αλλαξα τη μητρικη ειμουν ΟΚ :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμφανώς δεν υπάρχει καμια βλάβη, που να είναι ορατή τουλάχιστον. Και την προηγούμενη μέρα έπαιζα με τις ώρες ut2004, πράγμα που δε γίνεται με χαλασμένο hardware...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Αυτό δεν ξηλώνει service pack, drivers και ρυθμίσεις όπως το windows repair από το cd?

Όχι εάν έχεις cd με ενσωματωμένο το sp2! Δεν λειτουργεί όπως το repair ακριβώς.

Αν δεν έχει το sp2 μέσα στο cd... μην το κάνεις καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.