Jump to content



Οταν αναπαραγεται ηχος και ειμαι online κολλαει το pc. Γιατι??????Λύθηκε!!!!!


ennia

Recommended Posts

Βασικά απενεργοποίησε το αυτόματο restart να δεις τι λέει η μπλε οθόνη.

Δεξι κλικ στο My Computer, Properties, Advanced, Start up & recovery settings, uncheck Automatically restart.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Βασικά απενεργοποίησε το αυτόματο restart να δεις τι λέει η μπλε οθόνη.

Δεξι κλικ στο My Computer, Properties, Advanced, Start up & recovery settings, uncheck Automatically restart.

ολα κινεζικα και καπου στο τελος το μηνυμα............................

stop: 0x00000012 ( 0x00000002, 0x8001003b, 0x00000000, 0x00000000)

τι σημαινει αυτο δεν ξερω..... μαλλον ειναι δυαδικο.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βίξ

ennia,

Αφού εγκαταστήσεις αυτό: http://www.viaarena.com/Driver/via_hyperionpro_v510a.zip

κάνε επανεκκίνηση και δοκίμασε να μπεις στο ιντερνετ και να ακούσεις μουσική.

Το πρόβλημα συνεχίζεται ?

δυστυχως το προβλημα συνεχιζεται......:whistling :mad::wall: :red:

Link to comment
Share on other sites

Το περίμενα :(

Έχεις σκεφτεί την λύση να βασιστείς μόνο στο onboard audio και να μην χρησιμοποιείς την Audigy? Ξέρω είναι κακή λύση αλλά σίγουρα καλύτερο από τα κολλήματα.

Επίσης, έχεις γνώσεις ρύθμισης του BIOS ? Μπορώ να σου ζητήσω να μου διαβάσεις κάποιες ρυθμίσεις σου ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βίξ

Το περίμενα :(

Έχεις σκεφτεί την λύση να βασιστείς μόνο στο onboard audio και να μην χρησιμοποιείς την Audigy? Ξέρω είναι κακή λύση αλλά σίγουρα καλύτερο από τα κολλήματα.

Επίσης, έχεις γνώσεις ρύθμισης του BIOS ? Μπορώ να σου ζητήσω να μου διαβάσεις κάποιες ρυθμίσεις σου ?

απο bios λιγα πραγματα αλλα για πες μου τι θες να κοιταξω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβγαλα την καρτα ηχου και τους drivers και αφησα αυτη της M/B. ειμαι στο νετ και ακουω κανονικα χωρις κανενα προβλημα. το προβηλμα το ειχε η καρτα ηχου τελικα.

σας ευχαριστω ολους παντως για τη βοηθεια...................:jump: :worship: :T:

Link to comment
Share on other sites

:smoke:

Η αιτία ήταν η εξής: τα τσιπάκια της VIA (τέτοιο έχει και η μητρική σου) έχουν πρόβλημα με τις κάρτες της Creative (από τις Soundblaster Live και μετά). Σε μερικές περιπτώσεις λύνεται με τους hyperion drivers που σου παρέπεμπψα παραπάνω. Σε άλλες περιπτώσεις υπάρχει ένα Latency patch το οποίο είναι ακόμα καλύτερο αλλά δεν υποστηρίζει τα νέα τσιπάκια.

Μπορείς να προσθέσεις και ένα "λύθηκε" στον τίτλο της συζήτησης?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.