Jump to content


Πρόβλημα με τον ήχο...


Red Armada

Recommended Posts

Εντελώς ξαφνικά κι ενώ δούλευε ο ήχος κανονικά στο pc, όταν έκλεισα για λίγο τη μουσική και αργότερα την ξανάνοιξα δεν ακουγόταν τίποτα.Στην αρχή ούτε καν που το πρόσεξα νομίζοντας ότι είτε έχω πολύ χαμηλά την ένταση από το πρόγραμμα ή τα ηχεία.

Απο κεινή τη στιγμή και μετά δε παίζει ο ήχος.Η κάρτα ήχου που έχω είναι on board.Υπάρχει περίπτωση να χάλασε η κάρτα ήχου ενώ η motherboard λειτουργεί κανονικά?Μήπως το πρόβλημα είναι στα ηχεία?Δυνάμωσα τέρμα τα ηχεία και ακουγόταν ένα βουητό, αν αυτό λέει κάτι.

Το περίεργο της όλης υπόθεσης είναι ότι σήμερα παρήγγειλα νέα κάρτα ήχου!

Αν γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει ας βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

1. Κοιτα στο Volume control των windows μήπως ειναι κενενα κατεβάσμένο .. το γενικό ή το wave..

2.Nα τσεκάρεις με άλα ηχεία .. ή ακουστικά αν εχεις(ευκολη λύση)

η βάλε τα ηχεία σε κάποια άλη συσκευή να τσεκάρεις..

3. Να ξαναέβαζες τους drivers της κάρτας ειναι μια άλη λύση ,αλα λές οτι ξαφνικα έγινε..

εαν δεν ειναι το 1 το 2 ή το 3 τοτε καλα έκανες και παράγγειλες νέα καρτα ήχου..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα και εγω ειχα καποια προβληματα με την καρτα ηχου αλλα ηταν οι drivers, δεν πηγα να αγορασω καινουργια καρτα ηχου... ;)

Γι'αυτο παντα κοιτας αυτα :

Αρχική απάντηση από LordOfRings

1. Κοιτα στο Volume control των windows μήπως ειναι κενενα κατεβάσμένο .. το γενικό ή το wave..

2.Nα τσεκάρεις με άλα ηχεία .. ή ακουστικά αν εχεις(ευκολη λύση)

η βάλε τα ηχεία σε κάποια άλη συσκευή να τσεκάρεις..

3. Να ξαναέβαζες τους drivers της κάρτας ειναι μια άλη λύση ,αλα λές οτι ξαφνικα έγινε..

εαν δεν ειναι το 1 το 2 ή το 3 τοτε καλα έκανες και παράγγειλες νέα καρτα ήχου..

Link to comment
Share on other sites

Ναι 'στε καλά παιδιά για την άμεση ανταπόκριση.Την απάντηση έδωσε ο LordOfRings.Ήταν κατεβασμένη (???) η κυματομορφή (wave)..Πως και γιατί δε ξέρω, πάντως εγώ δε το πείραξα.

Ευχαριστώ ξανά και μια τελευταία ερώτηση, πόσο πρέπει να ανεβάσω την κυματομορφή?Το έβαλα τέρμα πάνω, θέλει λιγότερο?Ευχαριστώ ξανά.:worship:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από Red Armada [06-05-2007 11:41]

Ναι 'στε καλά παιδιά για την άμεση ανταπόκριση.Την απάντηση έδωσε ο LordOfRings.Ήταν κατεβασμένη (???) η κυματομορφή (wave)..Πως και γιατί δε ξέρω, πάντως εγώ δε το πείραξα.

Ευχαριστώ ξανά και μια τελευταία ερώτηση, πόσο πρέπει να ανεβάσω την κυματομορφή?Το έβαλα τέρμα πάνω, θέλει λιγότερο?Ευχαριστώ ξανά.:worship:

οχι τερμα πανω ρε συ,παραμορφωνεται και χαλαει καπως ο ηχος...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.