Jump to content


Προβλημα με εκκινηση απο cd/DVD


ea6gka

Recommended Posts

λοιπον παω στο ΒΙΟΣ βαζω να ξεκινησει απο το οπτικο μεσο να βαλω το ΧΥΖ λειτουργικο και μου κανει εδω και 2 μηνες τα εξης κουφα

α) μου βγαζει οτι εχει CDBOOT: memory overflow error και δινει επιλογη να ξαναδοκιμασω

β)ξεκιναει κανονικα ο υπολογιστης και προσπερναει χωρις καν να βγαλει το press any key to boot... και ξεκιναει οτι λειτουργικο εχω μεσα στο σκληρο δισκο...

γ) ξεκιναει την εγκατασταση και πεταει διαφορα error codes στην μπλε οθονη αμεσως μετα την οθονη με τα RAID κλπ

οι δοκιμες γινονται και με αυθεντικα δισκακια διαφορων λειτουργικων, ολα μου τα δισκακια ειναι σε αριστη κατασταση οποτε θεμα φθορας δισκων δεν τιθεται. Εχω κανει bios default , clear cmos κλπ και δεν γινεται τπτ. μπετο σκετο δεν ακουει το ΗΥ μας.

τι κολλημα ειναι αυτο δεν το εχω ξαναδει

Link to comment
Share on other sites

Α ξεχασα το ακομα πιο τρελο. αναβοσβηνουν ανα τυχαια διαστηματα τα εικονιδια και καμμια φορα εξαφανιζονται τελειως και ξαναερχονται μετα απο κανα 20λεπτο...δειτε 234ab7.jpg

αυτο γινεται με ΧΡ 32/64 ΒΙΤ και 2003 σερβερ. σε βιστα δεν το παθαινει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.