Jump to content


XP:Δεν αναγωρίζει συσκευές Usb


blkik

Recommended Posts

Σε υπολογιστή φίλου μου αφού κάναμε format περάσαμε τα Windows ΧP Pro Gr+ SP2 + Autopatcher Οκτωμβρίου 2006(Το τελευταίο ελληνικό) ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει πλέον τις συσκευές usb

Βγάζει ότι εντοπίστηκε νεα άγνωστη συσκευή και βγαίνει το κίτρινο μπαλονάκι στο tray ότι η συσκευή δεν αναγνωρίστηκε σωστά απο τα windows.

Δοκιμάσαμε τρεις διαφορετικές συσκευές βάλε βγάλε πολλές φορές αλλά τίποτα

Το παρουσιάζει και στο δικό μου μηχάνημα που και που αιτώ αλλά αν το βάλεις βγάλεις 5-6 φορές το βλέπει κάποια στιγμη.

Το σύστημα είναι P4 1.7 μητρική Gigabyte 8sg800 με τσιπάκι Sis 768ΜΒ ram ddr1

κατέβασα το 4 σε ένα πακετάκι drivers της Sis αλλα δεν έγινε τίποτα.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω ότι μάλλον το autopatcher φταίει αλλα γιατι στον ενα υπολογιστη δεν αναγνωρίζει καμια usb ;όσες φορές και να το βαλέις-βγάλεις και στον δικό μου αναγνωρίζει σχεδόν πάντα.

Την ίδια ακριβώς εγκατάσταση Win έχουμε

Για τα downloads είναι πολύ βολικό ειδικά άν τα έχεις "αγορασμένα"

Καμια λύση να αποφύγουμε το format

Link to comment
Share on other sites

σε ένα μηχάνημα που είχα φτιάξει στο γραφείο για surf, email ktl με sis chipset και p4 2000, πριν 2-3 χρόνια αν θυμάμαι καλά, είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα ίσως είναι της sis, bug

από την άλλη το autopatcher κάνει διάφορα περίεργα για παράδειγμα πολλές φορές δεν μπορείς να κάνεις κανένα πρόγραμμα uninstall, οποτε θα πρότεινα να φτιάξεις με nlite ένα καινούργιο cd και να βάλεις το ryanvm http://www.ryanvm.net/msfn/ στην ουσία θα κάνεις slipstream όλα τα updates μέσα στο cd

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.